Produljen mandat predsjedniku Matice umirovljenika KZŽ Vladimiru Crnecu
Maticu KZŽ financijski podupire KZŽ koja je ove godine dodijelila 400.000 kuna
Matica umirovljenika Krapinsko-zagorske županije u četvrtak je u oroslavskom hotelu Zagi održala redovnu izvještajnu i izbornu skupštinu. Članovi skupštine jednoglasno su odlučili o produljenju mandata sadašnjem predsjedniku Vladimiru Crnecu i dopredsjedniku Dragutinu Kozini. Također su izabrani delegati za skupštinu Matice umirovljenika Hrvatske, koja će se održati u rujnu, u Zagrebu.
Usvojenim izmjenama i dopunama Statuta povećan je broj članova Izvršnoga odbora, kao i deklariranje Matice kao nestranačke udruge. Također su usvojena izvješća o radu, financijsko, kao i izvješće nadzornoga odbora, te prva izmjena ovogodišnjega financijskoga plana. Raspravu je posebice pobudilo Izvješće o provedbi aktivnosti iz projekta „Senior Aktiv Program“ odnosno informacija kako ove kalendarske godine udruge (u Županiji djeluje 26 umirovljeničkih udruga) iz ovog programa neće moći koristiti sredstva za organizaciju izleta, za koje umirovljenička populacija iskazuje najveće zanimanje, a što je bilo najavljeno (i korišteno) tijekom 2020. godine.
U radu skupštine sudjelovali su Željko Kolar, župan Krapinsko-zagorske županije, Josip Kovačić, potpredsjednik Županijske skupštine i Višnja Fortuna, predsjednica Matice umirovljenika Hrvatske, koji su pohvalili aktivnosti Matice KZŽ, koju, kao i postojeće udruge, financijski podupire KZŽ koja je ove godine dodijelila 400.000 kuna. Fortuna se kritički osvrnula i na sramotno niske mirovine hrvatskih umirovljenika, a sramotno je i njihovo usklađivanje. Kolar i Fortuna apelirali su da i umirovljeničke udruge utječu na građane i njihov odaziv cijepljenju . Poruka je: „Cijepimo se što prije!“.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stiže novo zahlađenje: Snijeg moguć i u nizinama, temperature ispod nule
Pohanje bez jaja i brašna: smjesa od 2 sastojka zbog koje meso ostaje sočno, a korica savršeno hrskava
Teška prometna nesreća u Bedekovčini: Ozlijeđene tri osobe
[FOTOGALERIJA] Prekrasan dan u Zaboku: Svečano otvoren Park Milana Prpića
UŽASNA NESREĆA: Ograda probila BMW: 'Sve sam vidio. Prvo je udario Škodu...'
Evo što vam danas predviđaju zvijezde: Nekima je prilika pokazati kreativnost, a neki će rješavati sitne obveze
FOTOGALERIJA: 140 sudionika križnog puta župom Marija Bistrica
Novac im pada s neba: U travnju će se ova dva znaka obogatiti, dok će ostali samo zavidjeti!
Stiže novi šok na benzinskim crpkama: Evo kolike će biti cijene goriva od utorka!
Maleni Vito iz Mača ide na novu tešku operaciju: Evo kako možete pomoći!
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
