GRADSKO VIJEĆE OROSLAVJA: Grad podiže kredit od 7 mil. kuna, sjednice Vijeća prenosit će se uživo!
Za prvu potpredsjednicu Gradskog vijeća izabrana je Jadranka Vuković, a za drugog Roberto Kuleš
Gradsko vijeće Oroslavja na sjednici u ponedjeljak izabralo je dvoje potpredsjednika. Za prvu potpredsjednicu izabrana je Jadranka Vuković, a za drugog Roberto Kuleš, oboje s nezavisne liste Viktora Šimunića.
Potom se pristupilo osnivanju odbora i komisija, a kako ističe predsjednik Gradskog vijeća Oroslavja Kristijan Sojč, pozvani su svi vijećnici da se uključe u odbore, kao i šire građanstvo. – Formalni odbor ima 3 do 5 članova, no ne želimo se na tome ograničiti. Intencija je da se u svaki odbor uključe zainteresirani građani, koji u svom području imaju neka znanja i iskustva te daju svoj doprinos. Oni bi se smatrali neformalnom skupinom nekog odbora. Grad je, naime potkapacitiran kadrom, nemamo zaposlenog pravnika, nemamo komunalnog redara, jedina šansa da se stvari poslože je da se vijećnici uključe, ne samo dizanjem ruku u zrak nego konkretnim radom. Kroz Vijeće i konkretne odrađene poslove želimo ubrzati razvoj grada – ističe Sojč.
Na sjednici Vijeća potvrđena je i odluka o kreditnom zaduženju od 7 milijuna kuna. Radi se o povoljnom kreditnom aranžmanu s kamatom od 0,9 posto, a otplata počinje za tri godine. Kako je pojasnio predsjednik Vijeća, Grad je već lani krenuo prema kreditnom zaduženju koje je trebalo iznositi 7 milijuna kuna, za gradnju sportskih svlačionica, dovršenje Doma kulture, plaćanje troškova izgradnje vrtića i za nerazvrstane ceste. No taj kredit prošla vlast nije realizirala, ali svejedno su potrošili većinu iznosa od tih 7 milijuna kuna, dobar dio na izgradnju vrtića, a dobar dio u predizbornoj kampanji kad se gradilo kao da smo dobili na lotu, kaže Sojč. - Iznos koji je Grad prema projektu trebao sam financirati za izgradnju vrtića sad je veći za otprilike 2,5 milijuna kuna, od kojih smo 80% tog iznosa trebali dobiti od EU da su vladajući savjesno i stručno radili svoj posao. Imamo i dugove za nerazvrstane ceste pa će većina kredita biti namjenski utrošena za pokrivanje troškova. S time ćemo dobiti priliku da Grad prodiše, da počnemo normalno raditi i paralelno se rješavati dugova koji su nas dočekali u iznosu većem od 8,5 milijuna kuna – pojašnjava Sojč. Vijeće je dalo i suglasnost za prijavu projekta izgradnje prostorija nogometnog kluba na mjeru 7.4.1., za prijavu na natječaj rekonstrukcije vatrogasnog doma u Stubičkoj Slatini.
Gradsko vijeće Oroslavja izglasalo je i Odluku o video snimanju i prijenosu uživo sjednica Gradskog vijeća. – Krećemo s time od iduće sjednice Vijeća, nismo još sigurni s kakvom platformom, ali vjerojatno ćemo krenuti s javnim prikazivanjem sjednica preko YouTube-a. Drago mi je što je Vijeće usvojilo ovu odluku, jer želimo građanima približiti rad gradskog Vijeća, a to je samo dio transparentnosti koju ćemo uvesti. Ukinuli smo vijećničke naknade, vijećnici s naše liste odrekli su se naknada za političko djelovanje, a naš gradonačelnik na posao putuje službenim biciklom; hoću reći da podižemo ljestvicu političkog djelovanja na viši nivo – rekao je Kristijan Sojč.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorka tukla bivšeg muža i prijetila mu smrću: 'Spikala te bum, riješila te bum tog života'
Na Bračku će se graditi veliki Centar za palijativnu skrb. Evo detalja
Nesreća u Zagorju: Teško ozlijeđena osoba odvezena u OB Zabok
Nestala je Lana. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Kada pržite kobasicu u tavi dodajte ovaj sastojak, razlika se osjeti već pri prvom zalogaju
Velika akcija uhićenja! Na terenu 120 policajaca, sve se događa u četiri županije
Spektakularan ulov: Diler u stanu uzgajao gljive, posjedovao LSD i meskalin
TEŠKA NESREĆA: Vozač sletio s ceste, udario u stup i poginuo
Grad Krapina i obrtnici jačaju suradnju, fokus na razvoju lokalnog gospodarstva
[PROGNOZA] Stiže kiša u Zagorje! Detalje donosi Božarov
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
