Bogatstvo 'Oroslavskog veza' izloženo na božićnoj izložbi u Gradskoj knjižnici
Izložba se može pogledati do 12. prosinca
Vrijedne članice udruge Oroslavski vez održale su jučer svoju, sad već tradicionalnu, božićnu izložbu ručnih radova, koja je ovog puta dobila naziv 'Iz bakine škrinje'.
Zbog čega 'Iz bakine škrinje', pojasnila je predsjednica udruge Darinka Pušek. – Osim radova članica udruge, izložile smo i radove naših mama i baka, koje čuvamo u starim škrinjama, da se vidi zbog čega smo mi počele vesti i raditi ručni rad – rekla je Pušek.
Izloženi su stari ručnici, zidnjaci i stolnjaci koji danas imaju veliku tradicijsku i kulturnu vrijednost, a nekada su bili u 'funkciji', odnosno koristili su se u domaćinstvima. Članice su izložile i staru narodnu nošnju, kakve su nekada žene same šivale, vezle i ukrašavale za svakodnevno nošenje, ali i svečanije prilike.
Osim radova koji su im ostali u nasljeđu, članice 'Oroslavskog veza' pokazale su i svoje radove, stolnjake, nadstolnjake, tabletiće, torbe, a među njima i prigodne heklane božićne ukrase. – Unatoč nogometnoj utakmici, okupio se velik broj posjetitelja, što nas je ugodno iznenadilo i zbog čega nam je iznimno drago – zaključila je predsjednica udruge te je zahvalila ravnateljici Gradske knjižnice Sandri Šamec na gostoprimstvu i pomoći, Martini Mirt Ordanić na recitacijama, kao i oroslavskom gradonačelniku Viktor Šimuniću na podršci u radu udruge. Ujedno je pozvala sve one koji imaju malo vremena da dođu na radionice udruge koje se održavaju srijedom te nauče vesti i heklati, a za to se mogu prijaviti na broj 0989881451.
Upravo je gradonačelnik otvorio ovu izložbu, na kojoj je čestitao članicama 'Oroslavskog veza'. – Ovo što vi radite i čim se bavite iznimno je važno, jer tradiciju treba čuvati i poštivati. Mnogi ne znaju da upravo radovi 'Oroslavskog veza' krase i ured gradonačelnika najvećeg malteškog grada St. Baul's Baya, a ja ću se truditi i dalje pokazivati vaše radove po svijetu i biti podrška vašem radu – rekao je prilikom otvorenja izložbe Šimunić.
Izložba se može razgledati do 12. prosinca u radno vrijeme Gradske knjižnice.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorka tukla bivšeg muža i prijetila mu smrću: 'Spikala te bum, riješila te bum tog života'
Na Bračku će se graditi veliki Centar za palijativnu skrb. Evo detalja
Nesreća u Zagorju: Teško ozlijeđena osoba odvezena u OB Zabok
Trgovkinja (48) u Facebook grupi 'Thompson i Hrvati' objavila skandaloznu fotografiju sina i nećaka, stigla joj policija!
Nestala je Lana. Od jučer joj se gubi svaki trag, policija moli pomoć
Prometna nesreća: Auto slupan, očevid u tijeku
Šokantan incident: Razjareni pas napao ženu, rastrgao i njenog ljubimca! Vlasnika čeka kazna
[FOTO] Auto s četvero putnika sletio s ceste, intervenirali vatrogasci
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
