U dvije minute preokretom do pobjede u derbiju

4. NL – središte skupina A: 1. kolo: Golubovec – Brezovica 2:1

U sezonu je krenuo i branitelj naslova u 4. NL središte skupina A, Golubovec. U 1. kolu odmah derbi, repriza lanjskog prvog kola protiv Brezovice, koja je nakon slabije jeseni, u proljeće prošle sezone bila sjajna. Tako da je odmah na početku to bio jedan dobar izazov za Golubovčane, koji ne skrivaju ambicije za ponovnim osvajanjem naslova. Mora se naglasiti da su uvjeti za igru, pogotovo na početku sezone i u derbiju bili jako teški zbog velike vrućine i sparine. U prvih 45 minuta domaćini su bili ti koji su kontrolirali utakmicu, imali više od igre pa i 3-4 vro dobre prilike, koje nisu pretvorili u pogodak. Gosti u prvih 45 minuta nisu ozbiljnije zaprijetili, no na odmor se otišlo sa početnih 0:0. U nastavku domaćini i dalje izgledaju bolje, no nakon jedne izgubljene lopte domaćina u 68. minuti, krenula je kontra gostiju po desnoj strani, povratna lopta, koju je želio izbiti Marko Poslon, no pogodio je Luku Šinka, od čije se noga lopta odbila u gol za šok vodstvo gostiju. No, ako je ovo bio šok za domaćine, vrlo brzo uslijedio je još veći za goste, jer su domaćini u samo dvije minute okrenuli rezultat u svoju korist. U 74. minuti nakon jednog ubacivanja najbolje se snašao Dario Bobek i pogodio za 1:1. A već u 75. minuti Dubravko Vujica odlično smiruje jednu dugu loptu i u svom stilu pogađa malu mrežicu golmana gostiju za 2:1. Nakon preokreta domaćina, gosti su u 78. minuti ostali sa 10 igrača. Naime isključen je golman Alan Hadžiselimović, a razlog je napucavanje lopte u publiku i vrijeđanje publike u prekidu igre. Prilikom tog napucavanja Hadžiselimović je pogodio navijača, a kod izlaska još jednu loptu je ispucao daleko izvan igrališta. Na gol je stoga tada stao rezervni vratar Gabrijel Ružić, koji je zamijenio strijelca za goste Šinka. Do kraja Golubovec je ''na sigurno'' smirio utakmicu i stigao do važne pobjede. Nije tajna da ova pobjeda Golubovcu puno znači, posebice u svjetlo nedavnih događanja oko (ne)plasmana Golubovca u 3. NL centar, nakon što su 4. NL središte skupina A osvojili sa 20 bodova prednosti. No ta je priča završena, a ovom utakmicom krenula je nova u kojoj Golubovec opet želi dokazati da može do još jednog naslova. Krenulo je sjajno, a u 2. kolu slijedi i jedan lijepi zagorski derbi u Zlatar Bistrici kod novaka u ligi Ivančice.