Prvi poraz Golubovca

4. NL – središte skupina A: 7. kolo: Špansko – Golubovec 2:1

U 7. kolu 4. NL središte Skupina A vodeći Golubovec gostovao je kod Španskog. Nakon domaćeg remija u super derbiju protiv Mladosti iz Zaboka, Golubovec je tražio povratak pobjedama, kod Španskog, koje je kolo prije ovoga poraženu u Zlatar Bistrici. Od samog početka nije slutilo na dobro za Golubovec. Kao da pristup nije bio pravi, nije bilo pravog žara, govor tijela nije bio onakav kakav smo navikli kod ovih igrača. No, znalo je biti utakmica, koje je Golubovec i u takvom stanju riješio u svoju korist. No, ovaj puta nije išlo. Nije pomogao ni loš teren za igru, no činjenica je da su domaćini imali veći žar, jako htjeli 'skinuti skalp' vodećem i u kombinaciji sa lošim danom Golubovca u tome su na kraju i uspjeli. Poveli su u 20. minuti nakon kornera. Mateo Jurišić dobio je loptu na nekih 18 metara malo iskosa, obrana nije na vrijeme izašla u blok, uslijedio je udarac u suprotnu stranu gola i to za vodstvo od 1:0. No, Golubovec se relativno brzo vraća. U 33. minuti nakon prekršaja na 18 metara, Dubravko Vujica iz slobodnjaka pogađa same rašlje za 1:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku domaćini rješavaju sve u 68. minuti. Nakon probijanja po lijevoj strani i ubačaja, lopta pogađa u riku Patrika Sokolića i sudac Gojak sudi kazneni udarac za domaćine, koji u 2:1 pretvara Karlo Althaller. Gosti su imali primjedbe na suđenje, smatrajući da Gojak nije sudio čiste kaznene udarce na Vujici i Matiju Bobeku. Bilježimo i jednu neiskorištenu povratnu loptu Silvija Vukića na 16 metara. Tako je stigao prvi poraz Golubovca, koji u 8. kolu na svom terenu dočekuje Zagreb.