[RUDAR M – GOLUBOVEC] Derbi odlučen u nastavku

U 3. kolu 1. zagorske lige derbi smo pronašli u Mihovljanu. Tamo je kod domaćeg Rudara gostovao Golubovec. Dakle, riječ je o susjedskim klubovima, i bez obzira na položaj na ljestvici i trenutnu snagu ekipa, ovo je uvijek derbi. No, rezultati nakon prva dva kola tako su se poklopili, da je ispalo da se sastaju druga i prva ekipa s prvenstvene ljestvice. Dakle, dovoljno razloga, da se uputimo za Mihovljan, makar smo tamo bili i dva tjedna ranije.

Nakon siromašnih 45 minuta bez golova

Puno smo više očekivali od prvih 45 minuta od dvije ekipe koje su krenule u prvenstvo s dvije pobjede. No, oprez bi bila najbolja riječ za opis prvog dijela. U 2. minuti domaćini su imali slobodan udarac s lijeve strane jako iskosa, a izveo ga je Stjepan Šalković, no lopta je prošla pored mnoštva igrača, a da ju nitko nije dirao. U 5. minuti uslijedio je ubačaj s lijeve strane pred gol gostiju, lopta se od nekoga odbila, pa su na nju krenuli golman Petar Risek i napadač Jurica Plukavec. Risek dolazi prvi, a iako mu na tren lopta ispada ipak ju hvata. Prva prijetnja, kakva takva od strane gostiju stigla je u 16. minuti. Ivan Josipović se probio po lijevoj strani i daje za Kristijana Valjavca, koji puca preko gola.

U slijedećih 15 minuta ništa ozbiljno nismo vidjeli. U 30. minuti Šalković pokušava s desne strane sa 15 metara, ali Risek brani, a u 34. lopta se nakon kornera odbija na 30-ak metara gdje ju čeka Plukavec i puca pored gola. Ništa opasnije nije bilo ni u 35. minuti kada je Šalković pucao s 20 metara iskosa, opet lagan posao za Riseka. Na drugoj strani u 39. minuti gosti su dugo igrali akciju oko kaznenog prostora, da bi u konačnici Valjavec ubacio s desne strane na Marka Kanceljaka, koji puca u gornji desni kut, ali golman Goran Malogorski brani, tj. obija u korner, nakon kojega puca Valjavec, ali Malogorski i to brani. U 41. minuti gosti su izborili jednu loptu na lijevoj strani, Josipović je proigrao Kanceljaka, ovaj ubacio na drugu stranu za Martina Bobeka, koji sa 10-ak metara iskosa puca pored gola. Zadnji pokušaj u prvom dijelu pripao je domaćinima. Ubačenu lopta pred gol gostiju izbacio je Nikola Vinceljak, ali samo do Nine Kosa, koji puca iskosa sa 10 metara u blok.

Otvaranje nastavka odmah donosi puno više od cijelog prvog dijela. U 46. minuti duga lopta na Plukavca, i kada se činilo da će Risek prvi do nje, nezgodno se okliznuo i pao, a Plukavec preko njega, pa je sudac Kumpar pokazao na bijelu točku. Udarac je izveo iskusni Nino Kos, ali je Risek obranio, no na njegovu žalost lopta se odbila do Kosa, koji iz drugog pokušaja, sada već u 47. minuti pogađa za 1:0. U 51. minuti Plukavec je mogao povisiti na 2:0. Lopta je dugo letjela pred gol gostiju, došlo je do nesporazuma u obrni i Plukavec je najednom ostao sam s loptom.

To kao da ga je zbunilo pa je sam sa 13 metara pogodio Riseka, koji lako hvata loptu. Prvi udarac gostiju u nastavku stigao je u 54. minuti, kada je Nikola Bobek pucao sa 30-ak metara dosta iskosa s lijeve strane, ali Malogorski je lako uhvatio loptu. No, u 55. minuti kazneni udarac i za goste. Po desnoj strani probio se Valjavec, ubacio, a lopta od zemlje pogađa u ruku Ivana Riseka. Josipović šalje golmana u jednu, a loptu u drugu stranu za 1:1. U 62. minuti Nikola Korenić probio se po lijevoj strani napada domaćina i ubacio na drugu stranu. Lopta se putem od nekoga odbila, ali Kos ipak puca glavom, no ne tako jako da bi Risek imao problema. U 67. minuti Robert Kuharić je dobio jednu loptu na lijevoj strani, ali pozicija nije bila lagana, ipak uslijedio je udarac, koji Malogorski brani.

U 73. minuti i 3. kazneni udarac, drugi za domaćine. Korenić je prošao trojicu, stigao pred Riseka, koji ga ruši. Uz penal Risek dobiva žuti karton, a kako ga je dobio i kod prvog penala, morao je napustiti igru. Na gol dolazi Mario Brozd, no Kos je ovaj puta siguran iz prve za 2:1, u 74. minuti. U 76. minuti N. Bobek je opet iskušao svoj udarac, iz slobodnjak sa 30 metara, ali Malogorski je opet siguran. U 85. minuti Rudar potvrđuje pobjedu. Josipović je u napadu Golubovca pucao sa 15 metara iskosa u blok, a u kontri, lopta je u 2 dodira stigla na lijevu stranu do Branka Biškupa, koji je ušao par minuta ranije. Biškup se sam spustio do Brozda i smireno pogodio za 3:1. U 88. minuti Valjavec je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali Malogorski odbija u prečku. Lopta se odbija na drugu stranu do Kristijana Kresonje, koji puca pored gola. Zadnji udarac uputio je Silvio Kostanjevec u 90. minuti ali visoko preko gola. Zaključno, iako smo i dalje mišljenja da su nam i jedni i drugi mogli pružiti više. drugo poluvrijeme je donijelo ipak 4 gola i zasluženu pobjedu domaćina.

Robert Varjačić, trener NK Rudar M:

''Pobjeda protiv jednog kvalitetnog protivnika, koji je bio u jednom velikom nizu pobjeda. Moja ekipa je danas odigrala utakmicu na jednom visokom nivou i idemo dalje. ''

Tomislav Škudar, trener, NK Golubovec:

''Tvrda utakmica, kao što smo i očekivali. Mi svoje šanse nismo iskoristili. Dvije greške dva penala i to je to. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi, na kraju krajeva, jer mi nismo boli pravi. Nadam se da bumo se popravili u slijedećem kolu i doma pobijedili.''