Ekipna pobjeda Savate kluba Stubica na domaćem terenu

U organizaciji Savate kluba Stubica u spotskoj dvorani u Donjoj Stubici održano Prvenstvo Hrvatske u savateu assaut za juniore, juniorke, seniore i seniorke

U sportskoj dvorani u Donjoj Stubici održano je Prvenstvo Hrvatske u savateu assaut za juniore, juniorke, seniore i seniorke. Među hrvatskom elitom našli su se i natjecatelji i natjecateljice iz tri zagorska kluba: Stubica (Donja Stubica), Đidara (Zabok) i Kobra (Marija Bistrica), koji su postigli odlične rezultate. Prednjačila je očekivano domaća Stubica, koja je osvojila trinaest odličja, od čega sedam zlatnog sjaja, te po tri srebrnog i brončanog sjaja. Naslovom prvaka kod Stubice okitili su se: junior Borna Petrinec (+85 kg), seniorka Helena Beljak (-52 kg), te seniori Luka Lešković (-65 kg), Dario Boroša (-70 kg), Danijel Kruljec (-75 kg), Marko Gospočić (-85 kg) i Zdenko Mirt (+85 kg). Srebro su osvojili seniori Jurica Gorše (-65 kg) i Valentino Blažinić (-75 kg), te seniorka Tihana Bedek (-52 kg), dok su bronce osvojili seniori David Žegrec (-65 kg), Matija Petrinić (-70 kg) i Matija Blažinić (+85 kg). Stubica je ujedno osvojila i pehar za najuspješniji klub prvenstva, dok je Dario Boroša proglašen najboljim seniorskim tehničarem u Hrvatskoj.

- Moram biti zadovoljan, sve čestitke mojim natjecateljima i natjecaeteljicama. Posebno su me ugodno iznendili Borna Petrinec, Jurica Gorše koji je dobro namučio Luku Leškovića i Matija Blažinić koji je za teškaša pokazao zavidnu tehniku – riječi su čelnog čovjeka SK Stubica, Srećka Znike.

Vrlo uspješna je bila i zabočka Đidara pod vodstvom Đine Sinkovića, kojem je u kutu pomogao Martin Dvorski. Posebno se istaknula Tamara Gašpert koje postala juniorska prvakinja Hrvatske u kategoriji do 55 kg, a ujedno je proglašena najboljom juniorkom prvenstva. Drugo zlato za Đidaru i naslov prvaka Hrvatske uzeo je Jurica Brodar u konkurenciji juniora (-75 kg), dok je senior Željko Jurka (-70 kg) bio srebrni, a bronce su osvojili seniori Nikola Plečko (-60 kg) i Filip Tepeš (-65 kg). Đino Sinković nije krio zadovoljstvo učinjenim.

Pod vodstvom Darka Milošića naslovom juniorskog državnog prvaka okitio se Filip Čukman u kategoriji do 60 kg, dok je juniorka Mateja Milošić bila brončana u kategoriji do 52 kg.
Drugo mjesto u ekipinom dijelu natjecanja osvojila je Omega iz Varaždina, dok je FC Kovačić bio treći. Najboljom seniorkom turnira proglašena je Irena Žunec iz Omege, dok je najboljim juniorom proglašen Matej Kos iz FC Kovačić.

Prema riječima Srećka Znike, ove nedjelje bio u sportskoj dvorani u Donjoj Stubici trening trebali održati reprezentativci Hrvatske koje se spremaju za Svjetsko prvenstvo u combatu, koje će se od 12.-16. 6. održati u Tunisu.