Vatrene iskrice mladosti i kulture povezale mlade iz Mača i Vitomarca
U subotu u Vitomarcima se održao događaj pod nazivom Mladi bez granica- Vatrene iskrice mladosti i kulture. Događaj je proveden u sklopu projekta oMladina koji je sufinanciran u okviru programa Interreg Slovenija Hrvatska (EU) na kojem sudjeluju Općina Mače kao voditelj projekta te Občina Sv. Andraž iz Slovenskih goricah kao projektni partner.
Na projektu su sudjelovali KUD Ljudevit Gaj Mače, djeca i mladi iz DVD-a Mače, PGD Vitomarci te KUD Vitomarci. Djecu i mlade je dočekao SI-HR jezični tečaj, gdje su kroz smijeh i zanimljive vježbe učili jezik svojih susjeda. Vrlo posebna atmosfera bila je tijekom pokazne vježbe mladih vatrogasaca koja se održala u obliku vatrogasnog natjecanja te kasnije igrom s vodom. Djeca su naučila pružiti prvu pomoć te su naučili pravilnom gašenju određenih kućnih požara.
Na događanju su se također održale i folklorne vježbe gdje su djeca i mladi pokretima, pjesmama i tradicionalnim nošnjama pokazali koliko su bogate i živopisne tradicije oba naroda. Kroz cijeli dan sudionici na programu mogli su posjetiti lokalne kulturne i tradicionalne znamenitosti te degustirati delicije iz tog podneblja. Večer je završila ugodnim kulturnim događajem, koji je uključivao glazbu i ples te zajednički nastup djece i mladih iz obje Općine koji su pokrete i pjesme usavršili na samom događaju.
U sklopu ovog projekta održati će je još jedan prekogranični događaj koji će se održati u Općini Mače u listopadu i na kojem će se ugostiti prijatelje i partnere iz Slovenije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
BABY BOOM U ZAGORJU: U proteklih 7 dana na svijet stiglo čak 28 beba!
Drama u Zagrebu: "Sve je puno policijskih auta"! Policija: "Očevid je u tijeku"
Evo tko sve duguje porez. Rekorderka je dužna čak 70,5 milijuna eura!
KATASTROFA! Izbio veliki požar: 'Nema spasa tvrtki, šteta je ogromna'
Još jedno poskupljenje: Novi udar na vlasnike auta u Hrvatskoj
'Zaboravi poslove u Hrvatskoj, tu ekipa radi za 1.000 eura do penzije, a ovdje ide preko 4.000 bez stresa!'
Stipendije za krapinske učenike i studente: 'Ulaganje u mlade nije trošak, već najvrjednija investicija'
Traktorist (28) vozio pijan s 3.49 promila i bez vozačke dozvole
Nesreća s viličarom. Radnik teško ozlijeđen
Milički: ''Želim vam puno sreće na olimpijadi''
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
