Gaj preokretom do pobjeda

U 15. Kolu 3. NL centar Gaj ugostio Zelinu

U 15. kolu 3. NL centar Gaj je ugostio Zelinu i preokretom od 0:2 do 3:2 upisao pobjedu.

Prije samog početka susreta minutom šutnje povodom Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje iskazali su svi nazočni na stadionu.

U susret su puno bolje ušli gosti koristeći totalnu konfuziju u igri domaćina te su vrlo  brzo  u sedmoj minuti došli u vodstvo preko Dominika Horvata koji je iskosa s desne strane uputio udarac s udaljenosti od 18 metara i pogodio suprotni gornji kut nemoćnog Babića.

Umjesto da vodstvo gostiju pokrene iskusne igrače Gaja oni dalje igraju konfuzno i bez ideje tako da gosti stalno prijete domaćem vrataru. U 26. minuti iskusni Colarić koristi poigravanje Postonjskog na 40 metara od vratiju Babića, koji u tom trenutku stoji na rubu svog šesnaesterca, te mu  uzima loptu  - od prve upućuje precizan lob i pogađa mrežu Babića koji se nije stigao vratiti te gosti vode 2:0.

Pokušavali su nakon toga domaći srediti svoje redove ali nikako nisu uspijevali opasnije ugroziti Klepca da bi ipak u drugoj minuti sudačke nadoknade u šesnaestercu bio srušen Šoštarić i sudac Barišić pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator jedanaesterca je Šaban te se na odmor ipak odlazi s minimalnim vodstvom Zeline.

Trener domaćih Glavica u poluvremenu u svlačionici ostavlja Banekovića i Dačnik – Kovačića a uvodi Deaka i Sedaka koji su pokrenuli cijelu ekipu. Prilike se počinju redati pred vratima gostiju da bi u 54. minuti Deak izjednačio a samo dvije minute kasnije Šoštarić doveo Gaj u vodstvo postavivši konačan rezultat od 3:2.

Slijedeći prvenstveni susret, 16. kolo, igra u subotu 25. studenog u 13,45 sati protiv drugoplasiranog Lukavca da bi samo nekoliko dana kasnije 29. studenog – srijeda - u 13,45 sati na svom terenu dočekao u odgođenom susretu 13. kola krapinski Zagorec u zagorskom derbiju.

Gaj – Zelina 3:2

Igralište NK Gaj. Gledatelja: 100. Sudac: Filip Barišić ( Zagreb ) 7. Pomoćnici: Hrvoje Radić ( Zagreb ), Zlatan Bilić ( Zagreb ).

Strijelci: 0:1 D. Horvat 7; 0:2 Colarić 26; 1:2 Šaban 45+2 – 11 m; 2:2 Deak 54; 3:2 Šoštarić 56.

Gaj: Babić 5,5; Komorski 6,5; Sambol 7; Postonjski 6; Haramustek 6; Šaban 6,5 ( 85. Vukadin - ), Kovač 6,5; Šoštarić 7,5 ( 90+3 Rihtarić ); Baneković 5,5 ( 46. Deak 7 ), Ristovski 7 ( 90+4 Čehulić - ); Dačnik – Kovačić 5,5 ( 46. Sedak 7 ). Trener: Marijan Glavica 7,5.

Zelina: Klepac 5,5; Garić 6,5; Košćec 5,5 ( 62. Ljubičić 6 ); Haramina 5,5; Colarić 6,5; Husnjak 5,5; Ovčar 6; I. Horvat 6; Karamatić 6; D. Horvat 6,5 (90+1 Sviben - ); Ćosić 6.

Igrač utakmice: Tihomir Šoštarić