Gaj Mače odlično je startao u III. HNL-središte

Nogometaši Marija Čehulića na gostovanju su uzeli bod vrlo jakoj momčadi bivšeg drugoligaša Lučkog

Gaj Mače odlično je startao u III. HNL-središte. Nogometaši Marija Čehulića na gostovanju su uzeli bod vrlo jakoj momčadi bivšeg drugoligaša Lučkog. Bila je to jedna sasvim otvorena utakmica u kojoj su obje momčadi mogle i do punog plijena. Gaj je imao i vodstvo od 2:0, no kvalitetna momčad Lučkog ipak je uspjela spasiti bod.

U proteklih tjedan dana Gaju s pristupili Dino Cvrtila i Tomislav Haramustek, što je znatno podignulo kvalitetu ove momčadi. Nažalost pred sraz protiv Lučkog ozlijedio se Čavala, koji je u zadnje dvije sezone prvo ime Gaja, no njegov izostanak u vezi odlično su nadopunili Kreber, Vinčić i Strabić.
Počelo je pritiskom domaćina i dobrom prilikom Batarela, no njegov je udarac završio pokraj gola. U 14. minuti šok za domaće. Korner s lijeve strane izvodi Vujica, ne baš kvalitetno, lopta se odbija do Haramusteka koji diže za Bobincu, kapetan domaćih glavom pogađa gredu, a lopta se odbija ravno na glavu Cvrtile koji je spušta u mrežu za 0:1. Domaći imaju dobru priliku u 35. minuti, no Bubnjić ne koristi dobar ubačaj Stojanca, već sa sedam metara udaljenosti puca pokraj gola. Dvije minute prije odlaska na odmor Postonjski probija desnu stranu i odlično ubacuje za Iskrića, a ovaj s dva metra udaljenosti puca preko gola.

U četvrtoj minuti nastavka Gaj je već vodio 0:2. Rogač ruši Cvrtilu, a Iskrić rutinski pogađa s bijele točke. U 55. minuti raspoloženi Cvrtila je mogao staviti "točku na i", izašao je sam pred Klemenčića, zaobišao ga, a onda neshvatljivo promašio prazna vrata. Kazna stiže u 61. minuti. kontakt Bubnjića i Posotnjskog sudac Marinčević ocijenio je kaznenim udarcem za domaće. Loptu uzima Brdar i sigurno pogađa za 1:2. Samo pet minuta kasnije isti igrač nakon kornera tuče ne baš precizno, no lopta se nesretno od Bobinca odbija u mrežu za 2:2. Od 72. minute domaći imaju igrača manje, nakon što je nervozni Marelja opsovao glavnog suca utakmice, a ovaj ga je opravdano isključio. U 81. minuti nakon kornera Brdar puca, a Horvata spašava vratnica. Do kraja utakmice u dva su navrata previše oklijevali Iskrić pa Haramustek, a u sudačkoj nadoknadi Haramustek je iz slobodnjaka natjerao domaćeg vratar Klemenčića da se istakne lijepom obranom i odbije loptu u korner.

Trener Čehulić i nogometaši Gaja bili su oduševljeni organizacijom od strane domaćina koja je bila na vrhunskom nivou. Službeni spiker čak je prije utakmice nabrajao sve najveće uspjehe Gaja, što je prava rijetkost u ovom stupnju natjecanja.

U nedjelju u Mače stiže Kurilovec

Gaj je u Lučkom imao snažnu potporu dvjestotinjak navijača koji su stvorili fantastičnu atmosferu. Što li će tek biti u nedjelju u 11 sati kada u Mače stiže jaki Kurilovec. Bit će to pravi praznik nogometa na obnovljenom stadionu Gaja. Kurilovec je ove sezone složio respektabilnu momčad koja puca na sami vrh. No osokoljeni Gaj napraviti će sve da mu domaći povratak u trećeligaško društvo prođe u pozitivnom tonu. U momčad bi se trebao vratiti i Čavala, pa bi momčad Gaja trebala biti još jača. Sve u svemu očekuje nas praznik nogometa u Maču i pune tribine.