Potpisani ugovori za rekonstrukciju i gradnju prometnica u istočnom dijelu županije
Viški dobivaju asfalt, Zlatarščani prečac do Zlatar Bistrice, koja će dobiti Ulicu hrvatskih branitelja
Zahvaljujući apliciranju na EU fondove, na mjeru 07. "Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima" iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. - 2020. u rekonstrukciju kreće cesta Horvati-Viški u općini Lobor za koju je dobiveno 2, 445, 061 kunu. Odobrena sredstva od 2, 4 milijuna kuna upravo su za tu nerazvrstanu cestu u duljini 1900 metara. Stanovnici tog zaselka godinama čekaju asfalt i ove će ga godine dobiti. Kako taj zaselak ima mali broj stanovnika za njih je bio preveliki izdatak participirati u financiranju asfaltiranja, jer je riječ o velikom kapitalnom ulaganju.
Povezivanje naselja
Ugovori u Zagrebu potpisani su i za Grad Zlatar, koji je na Mjeri 7.2.2. dobio 937. 493,75 kuna za projekt rekonstrukcije nerazvrstane ceste, dionica Donja Batina – Zlatar Bistrica kojom će se povezati naselja Donja Batina i Ervenik Zlatarski. Nerazvrstana cesta koja je predmet ulaganja je cesta koja se spaja na općinu Zlatar Bistrica te zapravo služi stanovnicima kao prečac. Ova prometnica vrlo je prometna, a njome se služe i vozila Hitne medicinske pomoći, policija, vatrogasci, teretna vozila do 7,5 t i autobusi koji voze djecu u školu. Postojeća nerazvrstana cesta je makadamska cesta širine oko 2.50 – 3.50 m i nalazi se u iznimno lošem stanju. Ukupna duljina predmetne dionice nerazvrstane ceste je 966.55 m.
Gradnja nove ulice
Općina Zlatar Bistrica potpisala je ugovor za sredstva u iznosu od 2.002.483,44 kuna. Novci će se utrošiti na infrastrukturu za početak gradnje Ulice hrvatskih branitelja. Ta je ulica zapravo dio Prostornog plana formiranja centra općine Zlatar Bistrica i neposredno je povezana s novom cestom za koju je Općina krenula u otkup zemljišta. Ugovore je potpisala je Općina Konjščina, koja je dobila 3.850,736 kuna, za rekonstrukciju Ulice Matije Gupca, koja povezuje vrtić, osnovnu i srednju školu te sportsku dvoranu u dužini od 435 metara.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
Stravična nesreća: Jedna osoba poginula, druga prevezena u Opću bolnicu
Unutar 3 sata u Zagorju dvije vozačice skrivile iste nesreće: Dvije osobe završile u OB Zabok
Novo u Zagorju: Juhice i variva 'za van' postale su hit, vlasnica otkriva detalje
Dnevni horoskop: Veliki sudbinski preokret za tri znaka, a evo koga očekuje neočekivani financijski dobitak!
Policija objavila detalje tragedije: Poginulo četverogodišnje dijete
Maloljetni motorist sudario se s traktorom, helikopterom je prebačen u bolnicu
Jembrih: Centar za starije donosi 50 novih radnih mjesta, svako dijete dobit će mjesto u vrtiću, a Lobor gradi prve stanove
Polke, valceri i dobra zabava: Loborfest se vraća u velikom stilu
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
