Općini Lobor i partnerima lijepa sredstva za nastavak projekta ''Zaželi''
Dobre vijesti za Općinu Lobor
Dobre vijesti stigle su ovih dana u Općinu Lobor. Naime, za nastavak projekta „Zaželi za Lobor, Mihovljan i Novi Golubovec”, u kojem je Lobor nositelj, a Mihovljan i Novi Golubec su partneri, iz Europskog socijalnog fonda Općini je odobreno maksimalnih 297 tisuća eura, koliko iznosi vrijednost projekta.
Cilj projekta je pružanje usluge potpore i podrške u svakodnevnom životu starijim osobama i punoljetnim osobama s invaliditetom, pri čemu će se zaposliti šest pružatelja usluge na 33 mjeseca za minimalno 36 pripadnika ciljane skupine. Projekt će se provoditi ukupno 36 mjeseci, a novost je i da će se od ove godine moći zapošljavati i muškarci.
Zadovoljstvo što će se na području općine putem projekta nastaviti briga o starijim osobama i osobama s invaliditetom izrazila je općinska načelnica Ljubica Jembrih.
– Sretni smo što ćemo nastaviti s pružanjem pomoći našim najugroženijim mještanima, i to na tri godine koliko će trajati projekt. Osim za korisnike, ovo je veliki projekt i za osobe koje će biti zaposlene jer će imati veću sigurnost. U okviru projekta ćemo zaposliti nekoliko dugotrajno nezaposlenih osoba koje će pomagati našim starijim mještanima i mještanima s invaliditetom te na taj način raditi na poboljšanju kvalitete njihovog života. I ovo je jedan od načina kojim želimo našu općinu Lobor učiniti boljom i ugodnijom sredinom za život jer ljudi su nam najvažniji – rekla je načelnica Jembrih.
Pružanje usluge potpore i podrške u svakodnevnom životu starijim osobama uključuje obavljanje kućanskih poslova, održavanje osobne higijene, zadovoljavanje drugih svakodnevnih potreba te podjelu paketa kućanskih i osnovnih higijenskih potrepština.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Uskoro nestaje struje u 3 grada i 21 mjestu diljem Zagorja! Ovo je kompletan popis
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
Evo koja hrvatska banka je dobila kaznu od milijun i pol eura!
U vodi u vrtiću otkrivena opasna bakterija Legionella
Karma vraća dug: 4 znaka do Nove godine dobivaju veliku životnu nagradu
Radoboj: U novu godinu s proračunom 'teškim' 4,6 milijuna eura
Odličan film stiže u Kino Regenerator: Dobio Zlatnu arenu za najbolji film, mušku glumu i kameru
PRIJETIO SUSJEDIMA SMRĆU: 'Ja sam Bog svemogući, pobit ću vas sve koje Hitler nije...'
[FOTO] Umjetnici i Tigrovi u akciji: Slike s likovnih kolonija prodane za kupnju važnog uređaja za zabočku bolnicu
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
