Loborfest donosi uzbudljive dodatke: Po prvi puta dodjela nagrada radijskih slušatelja!
13. po redu Loborfest održati će se u nedjelju 23. srpnja 2023., s početkom u 16 sati, pod šatorom na školskom igralištu u centru Lobora. Cilj pokretanja Međunarodnog festivala Loborfest je očuvanje izvorne zagorske glazbe, glazbe s alpskog zemljopisnog područja, polka i valcera, te njenog značaja kao dijela zagorske, hrvatske i europske kulturne baštine.
KTD Loborfest organizira jedini festival ovakvog tipa u sjeverozapadnoj Hrvatskoj i šire. Svojim radom čuva tradiciju i kulturu loborskoga i zagorskog kraja te istu promovira u Hrvatskoj i inozemstvu.
Tajnica KTD-a Loborfest, Ana Rihtarić, istaknula je kako s obzirom na trenutnu situaciju s nestabilnim vremenom, festival će se svejedno održati.
-Festival je pod šatorom pa ako i bude kiše će se održati. Očekujemo oko 3 000 posjetitelja, a nastupit će 80-ak glazbenika – rekla je Ana Rihtarić.
Festival Loborfest je natjecateljskog karaktera. Najuspješnijim se izvođačima dodjeljuju nagrade u više kategorija, a ocjenjuje ih stručni žiri. Nagrade se dodjeljuju za najbolji aranžman, najbolji tekst, najbolji scenski nastup, a dodjeljuje se i nagrada publike te nagrada generalnog pokrovitelja.
-Prošle godine smo bili izrazito zadovoljni, šator je bio pun, nastupili su ansambli iz Hrvatske i Slovenije. Ove godine imamo još dodatno sastave iz Austrije i Njemačke. Očekujemo pun šator i dobru atmosferu – istaknula je Rihtarić.
Najbolji sastav prema bodovima žirija dobiva glavnu nagradu festivala “Kristalni bariton“. Svim sastavima koji sudjeluju prema bodovima se žirija dodjeljuje prva, druga ili treća nagrada, odnosno “Zlatni“, “Srebrni“ ili “Brončani bariton“.
Načelnica Općine Lobor, Ljubica Jembrih, istaknula je kako je važno osigurati da se vrijedna baština prenosi na buduće generacije.
-Loborfest nam pruža priliku da se zajedno okupimo, razmjenjujemo glazbena iskustva i otkrivamo ljepotu ovih melodija koje nas povezuju s prošlim vremenima. Ovo nije samo glazbeni događaj već i prilika za okupljanje zajednice, spajanje ljubitelja glazbe te promicanje naše kulture i identiteta - zaključila je načelnica Jembrih.
Osim dodatnih sastava iz Austrije i Njemačke, Loborfest ima još jedan novitet. Ove će godine, po prvi puta u suradnji sa Zagorskim radijem, biti dodijeljena i nagrada radijskih slušatelja.
Na festivalu će nastupiti petnaest glazbenih sastava iz četiri države. Iz Hrvatske su to Grupa Štimung, Grupa Kolege, Ansambl Zagorje, Fiškali, Zvuci Zagorja, Božek Meštrović i Mužikaši, Zlatni kristali i Veseli dečki, iz Slovenije Gorenjski kvintet, Grand kvintet, Ansambl Juhej, Skupina Džuboks i Preobrat, iz Njemačke Vonga Vierer Blosn te iz Austrije Kronwildkrainer.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
NESREĆA U ZAGORJU: Automobil se zapalio nakon sudara, tri osobe ozlijeđene
[VIDEO] Dinamo dao slobodno Stojkoviću. On otišao u Zabok i osvojio turnir u biljaru
Policija dobila dojavu o provali pa u stanu našla dilere
Policija objavila sliku ubojice za kojim traga: 'Ako naiđete na Kristijana, ne približavajte mu se'
Međunarodni dan obitelji u DND-u Sveti Križ Začretje
Prognostičar najavio kad opet stižu pljuskovi u Zagorje
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
