Umro je Stipe Legenda
Foto: Pixsell
Preminuo je Stipan Mikuličić, poznatiji kao Stipe Legenda, osebujni Splićanin i simbol gradskog duha koji je desetljećima donosio osmijeh svima oko sebe. Umro je u ponedjeljak navečer, u 69. godini života, u svom domu u Podstrani, prenosi Dalmatinski portal.
Stipe Legenda bio je jedan od najprepoznatljivijih likova Splita, čovjek čija su vedrina, humor i iskrenost osvajali i prolaznike na Rivi i gledatelje pred televizijskim ekranima. Gotovo da nije bilo televizijskog javljanja iz Splita u kojem se nije pojavio u pozadini, nasmijan i raspoložen, spreman za razgovor i šalu.
Svojim pojavljivanjem tijekom Svjetskog nogometnog prvenstva 2022. godine, kada se pojavio iza novinarke Mirte Šurjak u izravnom prijenosu s Prokurativa, osvojio je širu javnost.
Najviše se, međutim, vezao uz tradicionalnu tombolu koja se svake godine održava za blagdan svetog Dujma. Sam za sebe govorio je da je "doživotni prežident tombule". Bio je omiljen među sportašima, političarima i običnim ljudima, redoviti posjetitelj utakmica KK Splita i neizostavan dio gotovo svake gradske manifestacije. U jednome od svojih posljednjih medijskih trenutaka, zatekao se i u društvu predsjednice Europske komisije Ursule von der Leyen tijekom njezina posjeta Splitu.
Prošle je godine doživio srčani udar, a nedavno se razbolio i, nažalost, nije se oporavio, potvrdio je načelnik Podstrane Mijo Dropuljić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Potres zatresao Hrvatsku: Zabilježeno podrhtavanje tla, oglasila se Seizmološka služba
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
Pekari u tijesto za krafne uvijek dodaju žlicu ovoga: Zato su mekane, šupljikave i nisu previše masne
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
DORH pokrenuo istragu: Iz vrtića nestalo gotovo 140.000 eura
Stravična nesreća: Jedna osoba poginula, druga prevezena u Opću bolnicu
Policija upala Zagorcu u kuću i pronašla brdo oružja, drogu, streljivo...
Brojne promjene po župama: Jedan zagorski župnik umirovljen, dva premještena
[FOTO] Zabava, igra i osmijesi obilježili tradicionalni Dječji dan u Loboru
Unutar 3 sata u Zagorju dvije vozačice skrivile iste nesreće: Dvije osobe završile u OB Zabok
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
