Prethodni članak
Sljedeći članak

Tužna vijest: Preminuo Damir Valec


GNK Dinamo objavio je na svojoj službenoj stranici kako je preminula još jedna od velikih legendi zagrebačkog kluba.

"Nekadašnji istaknuti Dinamov nogometaš i kasniji aktivni član veteranske momčad kluba, dragi član naše plave obitelji, Damir Valec, zauvijek nas je napustio ove srijede nakon duge i teške bolesti u svojoj 79. godini.

Rođen je 1. veljače 1948. u Zagrebu, prošao je Dinamovu nogometnu školu, a treninzima prve momčadi priključen je s još nekoliko darovitih juniora u sezoni u kojoj su plavi osvojili Kup velesajamskih gradova 1967. godine. Prvi službeni nastup za seniorsku momčad upisao je u ožujku 1968.i s plavima bio sve do ljeta 1975.

U tom je opusu odigrao 176 službenih utakmica uz dva pogotka, a dodamo li i prijateljske dvoboje brojke se penju na 319 nastupa i 10 golova", objavili su iz Dinama.

S lijeva: Marijan Čerček, Drago Vabec i Damir Valec (Foto: GNK Dinamo)

Kako podsjećaju iz kluba, Valec je bio pouzdani, čvrsti defenzivac, igrao je u sredini obrane, a katkad i u ulozi zadnjeg veznog. S Dinamom je osvojio pokal pobjednika Kupa 1969. godine, sljedeće sezone sa suigračima izborio “europsko proljeće”, a povijest ga, primjerice, pamti i po pobjedi protiv Benfice s 2:0 u prijateljskom ogledu u Maksimiru na oproštaju Stjepana Lamze i po remiju protiv brazilskog Santosa, 2:2, na turniru u Čileu kad se Valec sjajno nosio i s proslavljenim Peleom.

"Dugo vremena bio je aktivan i u momčadi Dinamovih veterana. Zauvijek nas je napustio ove srijede, tri dana nakon svog 78. rođendana", priopćio je danas GNK Dinamo.

Još članaka iz "Lifestyle"

Facebook