ŽUPAN KOLAR U KUMROVCU: 'Država bi objekte koji nisu od njezinog interesa trebala dati na upravljanje županijama i jedinicama lokalne samouprave'
Kao prioritet za sljedeće razdoblje istaknuta je kompletna engergetska obnova OŠ Josipa Broza u Kumrovcu
Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar nastavio je posjete zagorskim jedinicama lokalne samouprave u kojima je izabrano novo vodstvo te danas zajedno sa suradnicima posjetio Općinu Kumrovec.
- Kao prioritet za sljedeće razdoblje izdvojili smo kompletnu energetsku obnovu OŠ Josipa Broza u Kumrovcu – dakle ostatak škole sa stolarijom, fasadna ovojnica, krovište i veliki dio ravnog krova koji prokišnjava iznad sportske dvorane te stoga paralelno radimo i projekt njezinog uređenja. To je investicija od preko 5 milijuna kuna, odnosno u istom rangu energetskih obnova škola koje su nam odobrene u Zaboku, Pregradi, Humu na Sutli i Đurmancu - naglasio je župan Željko Kolar nakon razgovora s načelnikom Robertom Šplajtom te se u osvrtu na održani sastanak dotaknuo i „nezaobilazne teme - objekata u vlasništvu Republike Hrvatske na području Općine Kumrovec. - Ponovno smo se složili kako bi država pod svojom ingerencijom držati objekte koji su od njezinog interesa, dok bi ostale objekte trebala prepustiti na upravljanje županijama zajedno s velikim gradovima i ostalim jedinicama lokalne samouprave – novi je zakon idealna prilika da se to i napravi, a uvjeren sam da će se u njemu riješiti i nelogičnosti poput one da su parkovi na području Kumrovca koje ova Općina i uređuje, zapravo u vlasništvu države“ – poručio je župan Kolar te na kraju uz najavu snažnijeg zajedničkog rada na promociji Kumrovca najavio i novi projekt na zaštićenom području Zelenjaka i spomenika Lijepoj našoj. - Pripremamo projekt staza kroz krošnje, nove atrakcije koja će biti zanimljiva učenicima koji dolaze u školu u prirodu, ali isto tako i ostalim turistima koji dolaze u Kumrovec - rekao je župan Željko Kolar.
Načelnik Općine Kumrovec Robert Šplajt istaknuo je kako je zadovoljan održanim sastankom. -Razgovarali smo o projektima koje Općina misli provesti u budućnosti, o problemima s kojima se suočavamo – posebno s državnim objektima i osnovnom školom u koju se trebaju investirati određena sredstva - rekao je Šplajt.
U pratnji župana Željka Kolara bili su direktorica Zagorske razvojne agencije Karolina Barilar, ravnatelj Županijske uprave za ceste KZŽ Željko Vincelj, ravnateljica Zavoda za prostorno uređenje KZŽ Snježana Žigman, pomoćnica ravnatelja Regionalne energetske agencije Sjeverozapadne Hrvatske Ivana Benković, Ivan Ištok iz Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Krapinsko-zagorske županije, Sanja Škrinjar iz Turističke zajednice Krapinsko-zagorske županije, pročelnik županijskog upravnog odjela za obrazovanje, sport, kulturu i tehničku kulturu Ivan Lamot te Tomislav Šimunić iz upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu, promet, komunalnu infrastrukturu i EU fondove.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vrući vikend završit će jakim nevremenom, bit će i tuče
Od idućeg tjedna nove cijene goriva: Evo koliko bi mogle iznositi
U zabočkoj bolnici proteklog tjedna rođeno 20 beba, donosimo popis mama koje su ih donijele na svijet
UŽAS: na stranog radnika pao bager i usmrtio ga
Tužna vijest potresla hrvatski nogomet, preminuo 19-godišnjak: U klubu su slomljeni
Dnevni horoskop za subotu: Evo koga čeka sudbonosni preokret, a tko mora usporiti
Ove nedjelje jubilarno 10. hodočašće obrtnika Majci Božjoj Gorskoj u Loboru
Poslana snažna poruka: ''Ja sam više od MS-a''
Tražite posao u Zagorju? Brojni poslodavci trebaju radnike
U Đurmancu obilježen Dan državnosti: Odana počast Željku Paviću - Kalcu i svim hrvatskim braniteljima
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
