10 milijuna kuna vrijedna investicija u škole Krapinsko-zagorske županije
Na danas održanoj Konferenciji za novinare o 10 milijuna kuna vrijednoj investiciji u škole Krapinsko-zagorske županije
Na danas održanoj Konferenciji za novinare o 10 milijuna kuna vrijednoj investiciji u škole Krapinsko-zagorske županije prezentiran je model ulaganja u energetsku učinkovitost zagorskih škola s ciljem stvaranja ušteda u potrošnji energije. Radi se o investiciji vrijednoj 10 milijuna kuna za ukupno 18 županijskih škola podržanoj preko Privredne banke Zagreb te Europske investicijske banke (EIB).
Župan krapinsko-zagorski, Siniša Hajdaš Dončić, istaknuo je da je cilj ovog projekta ostvarenje ušteda energije od najmanje 20 posto i izrazio uvjerenje da će se taj cilj i dostići. „U škole će se investirati na području čak 17 gradova i općina, u ukupno 17 osnovnih i 3 srednje škole, a najveće investicije izvršit će se u Zlataru gdje će biti uloženo milijun i 700 tisuća kuna u Osnovnu školu u Zlataru, Osnovnu školu u Belcu, te Područnu školu u Donjoj Batini“ – istaknuo je župan Hajdaš Dončić. Župan je pozvao i zagorske tvrtke da se javljaju na javne natječaje koji će biti raspisivani po fazama provedbe ovog projekta i izrazio uvjerenje kako će od ove 10-milijunske investicije i zagorskog gospodarstvo imati izražene koristi.
Zamjenici župana, Sonja Borovčak i Anđelko Ferek – Jambrek, zaključili su kako je riječ o investiciji koja će svakako biti ogledan primjer i za druge županije u Hrvatskoj, posebno imajući u vidu kako je edukacija i obrazovanje temelj svakog zdravog gospodarstva. Julije Domac, ravnatelj Regionalne energetske agencije, istaknuo je kako je riječ o prvoj hrvatskoj županiji koja je prepoznala energetsku učinkovitost te istaknuo Krapinsko-zagorsku županiju kao kvalitetan primjer sustavnog pristupa upravljanja vlastitim resursima.
Ravnatelj Domac izrazio je uvjerenje kako će, uz financijske benefite, koristi svakako imati i učenici te djelatnici škola koje su uključene u ovaj ambiciozan projekt.
Investicije u obnovu vanjske stolarije i fasada školskih zgrada te rekonstrukciju krovišta i toplinskih izolacija dugoročno će doprinijeti značajnim novčanim uštedama na energiji. Provedba Projekta, inače jedinstvenog u Hrvatskoj u području energetske učinkovitosti, ima važnu edukativnu razinu, u njega su uključeni i učenici i zaposlenici škola. Sudjeluju i općine i gradovi u KZŽ, a Europska investicijska banka će po realizaciji Projekta i postizanja 20 posto ušteda na energiji, Projekt stimulirati s 15 posto bespovratnih sredstava.
Prethodni članak
Sljedeći članak
NOVI ZAKON: Hrvati hitno moraju u banku - Ako to ne učine, izgubit će velik novac
FOTO: Požar u poznatom zagorskom restoranu
Velika radost u domu popularnog hrvatskog pjevača: 'Svaka prinova me iznova pomladi'
Izabrani najdoktori Hrvatske: Među njima i dvije liječnice iz Zagorja
TEŠKA NESREĆA: Vozač poginuo, policijski očevid u tijeku
Prosinac u kinu Regenerator: Evo koji vas zanimljivi filmski naslovi očekuju
Veliki požar progutao dvije kuće: Vatrogasci se šest sati borili s buktinjom. Ozlijeđena starica
PREOKRET U SLUČAJU: Nije bilo napada na časnu? Pregledavaju se snimke videonadzora
FOTO: Zagorske operativne službe u impresivnoj vježbi demonstrirale spremnost na terenu
Konjščina domaćin jedinstvene manifestacije "Čuvari mira na putu svjetla"
Hranjenje ptica zimi
Black Friday u Vacomu: visoki popusti i red na blagajni!
Najljepši dar za vaš dom – svjež i zdrav zrak bez vlage i plijesni! Iskoristite posebnu akciju i ostvarite 40% popusta!
Zašto je Donja Stubica novo poželjno mjesto za život?
Black Friday: Uhvatite najbolje popuste
