Rutinski do tri boda!

U 30. KOLU III. HNL SREDIŠTE ZAGOREC GOSTOVAO KOD VRAPČA

U 30. kolu III. HNL Središte  krapinski Zagorec gostovao je kod Vrapča i nakon devedeset minuta igre upisao sigurnu, rutinsku, pobjedu pod 3:1.

Ovom pobjedom Zagorec je došao do toga da u slijedeća četiri kola mora osvojiti tri boda, u susretima protiv Bistre i HAŠK-a na svom terenu te na gostovanju kod Trnje i Gaja u Maču, i time matematički potvrditi naslov prvaka III. HNL Središte a moje je uvjerenje da će se to dogoditi već slijedeće subote, iako uvijek treba biti oprezan kada je nogomet u pitanju !

Zato i koristimo priliku da pozovemo navijače da u što većem broju dođu na tu utakmicu i da ih bude barem upola više negoli u Vrapču a oni su danas u Vrapču brojkom premašili domaće navijače.

Sam  susret je počeo u očekivanom tonu. Dominacija Zagorca i obrambena igra domaćina koji je tražio svoje prilike u kontranapadima. Već u 15. minuti trese se mreža Ševerdije – Pelko  je ukrao jednu loptu i ušao u šesnaesterac domaćina i dok su svi očekivali udarac on vuče još bolji potez – vraća povratnu loptu potpuno samom Majceniću kojem nije bilo teško zatresti mrežu za vodstvo Zagorca. No,, i u takvoj dominantnoj igri ipak u 20 minuti domaći igrači koriste nesmotrenost obrane Zagorca i preko Nikšića dolaze do izjednačenja. Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko prilika i poluprilika za goste a najizrazitija je bila ona u 40 minuti kada je Hoić pogodio stativu od koje se lopta odbila u gola aut tako da se na odmor otišlo bez pobjednika.

U drugo poluvrijeme Zagorec je ušao još bolje negoli u prvih 45 minuta. Prilike se redaju ali gola nigdje. U 68. minuti odlični Pelko mora napustiti igru zbog lakše ozljede a na teren ulazi nakon što se oporavio od ozljede kapetan Matija Smrekar. Od tog trenutka počinju prave muke za obranu Vrapča – Hoić i, pogotovu Smrekar se natječu u stvaranju prilika – 59.; 61.; i 64. a tada dolazi 67. minuta kada je Smrekar namjestio svoje nišane i nakon dodavanja Majcenića postiže pogodak za vodstvo. Već tri minute kasnije Smrekar opet trese domaću mrežu, unatoč još nekoliko prilika do kraja susreta ostalih igrača Zagorca,  na kraju je na semaforu pisalo Vrapče 1. Zagorec 3.

Svoj slijedeći susret Zagorec igra u subotu, 14.5.’22. u 17 sati, protiv Bistre.

ZAGREB –Igralište Vrapče . Gledatelja: 200. Glavni sudac: Antonio Kožarec ( Samobor ). Pomoćni suci: Ivan Batušić ( Cvetković ); Dario Aščić ( Velika Gorica ).

STRIJELCI: 0:1 Majcenić 16'; 1:1Nikšić 20'; 1:2 Smrekar 67'; 1:3 Smrekar 70'.

VRAPČE: Ševerdija, Nikšić, Milinović, Srpak, Rihtar (58. Markušić ), Tomšić ( 82. Martinović ), Vragolović ( 71. Hajnal ), Marić, Ćosić, Proleta, Špišić ( 82. Bajan ).TRENER: Denis Bezer

ZAGOREC: Bruči, Kovačić, Radoš (71. Okechukwu ), Hoić ( 74. Bračević ), Strabić ( 74. Camara ), Majcenić, Mlinmarić, Braun, Grgić, Landripet, Pelko ( 68. Smrekar ).TRENER: Damir Milinović