Oroslavje i Krapina u top 15 gradova po poticanju poduzetništva i mjerama za zapošljavanje
Prema analizi Jutarnjeg lista
Jutarnji list je predstavio 15 najboljih gradova po poticanju poduzetništva i mjerama za zapošljavanje, a među kojima su i dva zagorska grada Krapina i Oroslavje.
Analitičari su uzeli u obzir niz pokazatelja, kao što su prosječni dohodak, prosječni bruto mjesečni dohodak po zaposlenom, stopa siromaštva, prosječna nezaposlenost i prosječna zaposlenost, indeks nezaduženosti gradova, udio poreznih prihoda u ukupnim prihodima i primicima te stopa prireza.
Analizirali su i efikasnost gradske uprave, računajući prosječni prihod po zaposlenom te udio izdvajanja bruto plaće u rashodima.
Kako je pojasnio Jutarnji, Krapina već niz godina sufinancira kamate na poduzetničke kredite prema programima i projektima nadležnih ministarstava, ali i ulaže značajna sredstva iz proračuna za razvoj poduzetničkih zona u cilju jačanja sposobnosti za privlačenje investicija. Na području Grada Krapine razvijaju se mala privreda i obrtništvo, a najzastupljeniji su metaloprerađivačka industrija i tekstil. Nakon formiranja Zone maloga gospodarstva u koju je smješteno šest subjekata, Grad Krapina je krenuo u osnivanje Poduzetničke zone Krapina Nova, koja je djelomično u fazi gradnje, a dio nje već je dom nekolicine tvrtki, kojima je osigurana sva potrebna infrastruktura.
- Naše Oroslavje, jedan je od pet najboljih "malih" gradova u Republici Hrvatskoj po gospodarskim pokazateljima! Dok čekamo finale i konačnog pobjednika, posebno se ovim putem zahvaljujemo svim našim vrijednim gospodarstvenicima, te marljivim i inovativnim pojedincima, koji su doprinijeli da ovo vrijedno priznanje dođe u naš grad – izjavio je pak gradonačelnik Oroslavja Emil Gredičak povodom uvrštavanja Jutarnjeg lista među top 15.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sudbina im konačno vraća osmijeh: 4 znaka kojima kolovoz donosi kraj muke i početak boljeg života
LIJEPA VIJEST: U Zagorju proteklog tjedna rođene 24 bebe, evo tko su i odakle njihove mame
Dea Presečki sama pješači 280 kilometara Camina u plemenitu svrhu. I vi možete pomoći
[FOTO i VIDEO] Skršio inox stupove u Zaboku i pobjegao, očevid je u tijeku
Samo 307 Zagoraca je ima: Za branje gljiva bez dozvole kazne su enormne. Evo iznosa
Drama kod luksuznog hotela: plamen izbio u blizini objekta, vatrogasci odmah reagirali
Stižu im darovi s neba: Ova 3 horoskopska znaka do kraja ljeta očekuju bolji dani, novac i veliko olakšanje
Dnevni horoskop: Veliki sudbinski preokret za tri znaka, a evo koga očekuje neočekivani financijski dobitak!
Policija objavila detalje tragedije: Poginulo četverogodišnje dijete
Maloljetni motorist sudario se s traktorom, helikopterom je prebačen u bolnicu
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
