Nastavak gradnje brze ceste: ‘Sam ulazak u Mariju Bistricu bi trebao biti kruna ovog ulaska sa zapadne strane’
U petak je donijeta odluka o odabiru izvođača radova na izgradnji brze ceste prema Mariji Bistrici, od Čvora Zlatar Bistrica do Marije Bistrice, u dužini od 3,5 km, procijenjene vrijednosti 52.500.000 eura. Prema Odluci, radove će izvoditi zajednica gospodarskih subjekata CGP d.d. iz slovenskog Novog Mesta Slovenija, kao nositelj ponude te Kolektor Koling d.o.o. iz Idrije i Pomgrad, gradbeno podjetje d.d. iz Murske Sobote kao članovi. Vrijednost ugovora koji se planira sklopiti iznosi 62.197.058,99 eura s PDV-om, a rok za završetak radova je 30 mjeseci.
U sklopu 1. etape dionice brze ceste predviđeni su prijelaz nerazvrstane ceste preko brze ceste, prijelaz Selnica te prolaz Podgrađe 1 i 2. Predviđen je i tunel Podgrađe na duljini 663 metra te mostovi iznad potoka Bistrica, a u sklopu zahvata riješeni su spojevi svih nerazvrstanih cesta, makadamskih i poljskih putova koji su odsječeni izgradnjom brze i spojne ceste.
Uoči svečane sjednice Gradskog vijeća Grada Krapine, ovaj projekt komentirao je član Uprave Hrvatskih cesta, Alen Leverić. –Sada je pred nama onaj dio procedure gdje se čeka mogućnost žalbe, a nakon toga ide daljnja procedura, arheološki radovi i na kraju uvođenje izvođača u posao. Valja istaknuti da je ovo samo dio projekta jer ćemo dalje ići prema Kašini. Također, u planu nabave će tijekom ove godine biti raspisan natječaj za dionicu od Krapine do Gorjaka i nastavljamo dalje s projektnom dokumentacijom. Investicije su velike na području cijele Hrvatske, pa tako i na području Krapinsko – zagorske županije – rekao je Leverić. Dodao je da Hrvatske ceste po prvi puta premašuju prihod od 355 milijuna eura, a za taj se iznos može zahvaliti Vladi i resornom ministarstvu jer su prepoznali važnost projekata poput brze ceste prema Mariji Bistrici.
Načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički rekao je da već ova dionica koja dolazi na vrata Marije Bistrice uistinu puno znači, a sam ulazak u Mariju Bistricu bi trebao biti kruna ovog ulaska sa zapadne strane. - Kupuju se nekretnine, dolaze ljudi, naseljavaju se, otvaraju se novi turistički sadržaji, vidimo to iz prijedloga promjene prostornih planova, a otvara nam se mogućnost da i u ovom gospodarskom dijelu aktiviramo postojeće gospodarske zone. Naravno da kada dođe do Soblinca, kada se napravi obilaznica kod grada Zagreba, ne samo za Mariju Bistricu već cijeli istočni dio županije će to biti velika stvar i hvala svima koji ulažu trud da se taj projekt realizira. Izvođač je odabran, žalbeni postupak traje, vjerujem da će ostati na odabiru, ubrzano se rješavaju imovinsko – pravni odnosi, imamo odličnu suradnju s Uredom državne uprave u Donjoj Stubici i osobno kontakte s Hrvatskim cestama koji rade na rješavanju imovinsko – pravnih odnosa i izvlaštenju, da nakon toga odmah stupimo u posjed i da krene na proljeće ta gradnja – rekao je Milički.
– Ako gledamo potez od Zaboka do Marije Bistrice, ovo je svakako najkompleksnija dionica za napraviti. Na ovom projektu radimo s lokalnom zajednicom posljednjih 8, 9 godina i jako smo sretni što je sada došao u ovu fazu i što konačno kreće dalje. Mi smo kreirali proračun našeg ministarstva prema prioritetima i potrebama na području cijele Hrvatske. Na puno lokacija su potrebni projekti poput ovoga i vjerujem da ćemo ih sve realizirati – istaknuo je ržavni tajnik u ministarstvu mora, prometa i infrastrukture, Žarko Tušek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Policajac koji je autom sletio na njivu u Zagorju je malo popio i ide na disciplinski
Drama u obitelji: Otac sinu (32) rekao da pospremi sobu, a on eksplodirao - 'Je*o ti Bog ma*er'
Stižu nam kiša pa snijeg u Zagorje. Detalje donosi prognostičar Kristijan Božarov
Krapinsko - zagorska županija ponovno dobila nagradu za najbolji EU projekt
Liječnici se bore za život izbodenog policajca. Procurili detalji o napadaču
Važna poruka župana Kolara zagorskim volonterima: 'Vaš rad često je tih i nenametljiv, ali...'
Prognostičar Kristijan Božarov najavljuje kakvo nas vrijeme čeka u Zagorju ovog vikenda
TRAGEDIJA: Jedna žena preminula nakon sinoćnje stravične pucnjave. Napadač je i dalje u bijegu
UŽAS: Autom naletio na muškarca na zebri. Preminuo je
Danas bez struje dijelovi nekoliko gradova i općina u Zagorju. Evo popisa točnih lokacija
Blagdansko veselje počinje: Sveti Nikola stiže u Westgate
Hranjenje ptica zimi
Black Friday u Vacomu: visoki popusti i red na blagajni!
Najljepši dar za vaš dom – svjež i zdrav zrak bez vlage i plijesni! Iskoristite posebnu akciju i ostvarite 40% popusta!
Zašto je Donja Stubica novo poželjno mjesto za život?
