Nakon prva dva kola, krapinski Zagorec ima 6 bodova i gol razliku 6:0

U drugom kolu 3. NL Centar, nakon pobjede na gostovanju u prvom kolu kod Zeline, Zagorec je na svom terenu ugostio Lukavec koji je u prvom kolu visoko porazio Maksimir 3:0, da bi u Podgori krapinskoj gosti upisali poraz od 4:0.

Od prve minute utakmice igrači Zagorca pokazali su tko je gazda u Podgori krapinskoj. Razigrani, agresivni, dinamični, borba za svaku loptu, podrška jedni drugima i velika borba za boje svog kluba – takova igra mogla je donijeti, jer ti „dječaci“ znaju igrati nogomet, samo jedno – ono što je i donijela – uvjerljivu pobjedu. Kada pogledate 88. minutu i vidite Stiperskog koji u punom sprintu „juri“ svog protivnika i nakon toga uklizava te izbacuje loptu u aut i otklanja eventualnu opasnost za svoj gol morate zadovoljni otići sa stadiona nakon posljednjeg sučevog zvižduka i zato ću napisati ono što obično izbjegavam početkom prvenstva – Bravo dječaci!

Svakako navijači moraju očekivati i određene oscilacije u njihovim igrama, ali sve to pod kontrolom drže iskusni Štimac, Landripet, Bruči i Bračević i zato vjerujem u njih.

Već je 16. minuta donijela radost navijačima Zagorca. Landripet je ubacio oštar centaršut u šesnaesterac gostiju gdje loptu glavom dočekuje i šalje u nezaštićeni dio mreže Anića sedamnaestogodišnji Matej Brebrić za vodstvo Zagorca.

Nakon toga vidjeli smo dvije odlične asistencije Christiana u 19. i 27. minuti koje realiziraju manirom iskusnih igrača Žitković i Brebrić te uvode utakmicu u mirne vode jer donose vodstvo od 3:0.

U drugom poluvremenu ista slika – dominacija Zagorca i nemoć Lukavca. Na žalost u 50. minuti, ušao u igru u 46., ozlijedio se Marko Brčić te se nadamo da ozljeda nije teže prirode.

Imali su i gosti nekoliko poluprilika ali ih je Bruči lako neutralizirao i upisao drugi „clean sheet“.
Dobra igra Zagorca u drugih 45. minuta realizirana je 5 minuta prije kraja kada je Stiperski odlično poslužio Krznara a potonji poentirao za povećanje vodstva i krajnji rezultat - Zagorec 4. Lukavec 0.

Zagorec - Lukavec 4:0
Stadion Zagorca. Gledatelja : 150. Sudac: Antonio Krizmanić 7 ( Zagreb). Pomoćni suci: Dominika Jurčec (Zagreb), Marin Stanković).

Strijelci : 1:0 Brebrić 16'; 2:0 Žitković 19'; 3:0 Brebrić 27'; 4:0 Krznar 85'

Zagorec: Bruči 7; Landripet 7; Kunštić 7; Štimac 7;Bračević 7 ; Stiperski 7; Jazbec 7; Žitković 7,5 (88' Habjanec -) ; Christian 7 (68. Krznar 6,5) ; Uchida 6,5 (46. Brčić - ; 50. Mišak 7 ) ; Brebrić 8 (88. Petonjić -) Trener : Ivan Zubić 7.

Lukavec: Anić 6; Grdenić 6; Ostojić 6 ( 75' Rašić ) ; A. Grozdek 5,5 ; Rosandić 6; Povoljnjak 5; Gucić 5,5 ;Banić 6;Zenko 6 ( 68' Vidaković 5,5 ) ; I. Grozdek 5,5 Trener: Veljko Đomlija 6.