Važna pobjeda preporođenog Klanjca

25. kolo IV. NL-središte - Zagreb - skupina A, KLANJEC-Zagreb 3:1

Filip Pavlinić

Nakon smjene na trenerskoj poziciji Klanjec se je trgnuo i iz utakmice u utakmicu postiže sve bolje igre, ali i rezultate. Već u nesretnom remiju protiv Blata Klanjec je pokazao napredak, u porazu protiv Golubovca Klanjčani su ostavili dobar dojam, a sve su to naplatili protiv Zagreba kojeg su zasluženo pobijedili s 3:1 i tako "fenjer" prepustili Stubici.

Preporođeni Klanjec odlično je ušao u utakmicu. U 15. minuti K. Pavlinić daje upotrebljivu loptu za Brleka, ali u posljendji trenutak spašava gostujući vratar Dominković. Gosti zabijaju pogodak u 32. minuti, ali ga sudac Al Issa opravdano poništava zbog prekršaja Buceta na vrataru Humskom. Tri minute kasnije na desnoj strani kombiniraju Brlek i Petrović koji odlično poslužuje K. Pavlinića, ali njegov udaraca zaustavlja blok. Potez utakmice vidjeli smo u 45. minuti. Raspoloženi Petrović majstorski se s dva "lažnjaka" na centru oslobodio pažnje tri gostujuća igrača i odlično je dao loptu u prostor za Brleka koji kreće sam prema vratima Zagreba, a u kaznenom prostoru ga ruši vratar Dominković, pa sudac Al Issa opravdano dosuđuje kazneni udarac. Sigurni realizator za 1:0 je I. Petrišić.

U nastavku je Zagreb imao puno veći posjed, no sve je to bilo prilično jalovo. Klanjčani su čekali svoju priliku iz kontre o dočekali su je u 77. minuti. Akciju je započeo Biruš koje daje dijagonalu za Leša, a ovaj produžuje za F. Pavlinića koji prekrasnim lobom postiže pogodak za 2:0. Deset minuta kasnije na drugoj strani Buceta nije znao kud bi s loptom i na kraju je odlično pucao s 25 metara udaljenosti i efetkno pogodio za 2:1. No tri minute kasnije odlično kombiniraju F. Pavlinić i K. Pavlinić koji puca, lopta se odbija od bloka F. Pavliniću koji ju snažno i efektno sprema u mrežu za konačnih 3:1 i sasvim zasluženo slavlje Klanjca.

KLANJEC - ZAGREB 3:1 (1:0)

KLANJEC: igralište Klanjca, GLEDATELJA: 100, SUCI: Al Issa, Tomić i Lekšić.

STRIJELCI: 1:0 I. Petrišić 45'+1 (11m), 2:0 F. Pavlinić 77', 2:1 Buceta 87', 3:1 F. Pavlinić 90'.

KLANJEC: Humski, F. Pavlinić, Bogović, Petrović (79' Zgorelec), Brlek, Zrnc, Biruš, K. Pavlinić, Humski, Leš, I. Petrišić. TRENER: Robert Petrović

ZAGREB: L. Dominković, Zbožil, Banjac, I. Dominković, Noguera, Brajković, Buceta, Pinchuk (56' Jurilj), Ružić, Vinčić, Barić (46' Tarle). TRENER: Dražen Medić