Hat trick Mlinarića u zagorskom derbiju

4. NL – središte skupina A: 22. kolo: Tondach – Klanjec 4:1

U 22. kolu 4. NL središte skupina A zagorski derbi u Bedekovčini odigrali su Tondach i Klanjec. Ni jedni ni drugi nisu zadovoljni proljećem, no Tondachu je puno lakše jer je pri vrhu i tražio je pobjedu za povratak na treće mjesto, dok je Klanjec u ovu utakmicu ušao sa zadnjeg mjesta. Tondach je u četvrtak u zagorskom kupu visoko slavio kod Pregrade pod vodstvom Marija Čehulića, a novi trener Franjo Pužin, sjedio je do njega i polako upoznavao momčad, koju je sasmostalno, a opet uz sugestije Čehulića vodio u ovoj utakmici.

Mlinarić u dvije minute dva gola

Već u 2. minuti Tondach je bio jako blizu vodstvu. Lopta je s lijeve strane došla na desnu do Marka Mlinarića, koji daje petom za Franka Borovčaka, a koji ubacuje na nekih 6 metara na Karla Frtalja, koji pak pokušava preko glave i vara golmana Franju Žigmana. Lopta je preletjela preko Žigmana, ali se zaustavila na stativi. U 7. minuti Borovčak pokušava iz slobodnjaka sa 20 metara iskosa s lijeve strane ali obrana odbija u korner.

U 17. minuti zaprijetio je Klanjec. Filip Pavlinić odlično je iznio loptu iz svoje polovice, otrpio i prekršaj, oslobodio se Borovčaka i dao dubinsku loptu u sredinu na Vladimira Brleka, no golman Leon Voloder je sjajno pratio te istrčao i izbio loptu na 20 metara. U 22. minuti Mlinarić puca iz slobodnjaka sa 20 metara skoro po sredini ali pogađa živi zid.

U 26. minuti Mlinarić dobro prima jednu loptu u kaznenom prostoru dodanu od Filipa Merlin, daje kratko do Frtalja koji  odmah kreće naprijed, stvara korak prednosti i ruši ga Karlo Pavlinić. U 27. minuti siguran je Mlinarić za 1:0. Već u 28. minuti gosti pod dojmom primljenog gola, doslovce predaju loptu Mlinariću na nekih 25 metara, a ovaj poklon objeručke prihvaća i preciznim udarcem pogađa za 2:0. Klanjec je pokušao iz slobodnjaka u 36. minuti. Luka Lovrek je pucao s desne strane iskosa sa 25 metara, Robert Jurina je promašio loptu ali je Voloder bio oprezan i uhvatio loptu.

Na drugoj strani Mlinarić opet puca slobodan udarac sa 25 metara, Žigman brani, ali odbijenu loptu David Kovjanić vraća pred gol na Ivana Boseca koji puca slabo pa Žigman brani. U 40. minuti Martin Zrnc ubacuje za goste s desne strane iz slobodnjaka, u sredini pokušava Matija Biruš glavom, ali Voloder hvata. Bio je to zadnji pokušaj u prvom poluvremenu, nakon kojega je Tondach vodio sa 2:0.

Tondach do 4:1, Mlinarić do hat tricka

Vrlo brzo u nastavku Tondach rješava pitanje pobjednika. U 49. minuti Mlinarić prima jednu loptu u kaznenom prostoru na desnoj strani, puca u blok, ali mu se lopta odbija, te iz drugog pokušaja pogađa donji desni kut Žigmana za 3:0. U 52. minuti Klanjec je mogao smanjiti, sa 20 metara sjajno je potegnuo Filip Pavlinić, ali lopta je odsjela na prečki. U 59. minuti Zrnc puca iz slobodnog udarca s lijeve strane sa 25 metara, lopta prolazi kroz gužvu, ali dolazi do Volodera, koji nema problema s hvatanjem. U 65. minuti Loren Jurina je sjajno probio lijevu stranu, ubacio na Merlina, koji puca glavom sa 7-8 metara, no Žigman brani.

Bila je to utakmica sa puno slobodnjaka. Novi je stigao u 74. za Tondach. Ovaj puta je pucao Frtalj sa 20 metara, ali u živi zid. U istoj minuti Klanjec smanjuje. Dobro se po desnoj strani probio Biruš, dao povratnu na 12 metara, gdje dolazi Antonio Zgorelec i preciznim udarcem pod prečku pogađa za 3:1. Klanjec je imao još nekoliko pokušaja, ne previše opasnih, ali zapravo je nakon 0:3 odigrao najbolji period. No, ipak u 85. minuti prima i četvrti gol. Mlinarić se probio po desnoj strani, ubacio kroz sredinu, tamo je Merlin na trenutak primio loptu, ali ju je i brzo proslijedio. Dočekao ju je Matija Bartolec, koji je ušao minutu ranije i iz prve pospremio u gol za 4:1. U 86. minuti Jurica Hendija pokušava glavom, a Žigman brani. I konačno u 90. minuti Dario Bosec je otvorio kontru, dao za Frtalja, koji sam izlazi na Žigmana, ali ovaj mu brani, nakon čega sudac svira kraj. Pobjeda povratka za Tondach, a dodatni problemi za Klanjec.

Izjave: Franjo Pužin, trener NK Tondach: ''Zagorski derbi i prava prvenstvena utakmice, gdje smo mi bili prvih 20 minuta u grču, nisu nam akcije baš bile tečne, no kad smo zabili prvi gol, sve je nekako došlo na svoje mjesto i stigli smo do pobjede, koji smo i očekivali. Mislim da smo na kraju zasluženo pobijedili.''

Robert Petrović, NK Klanjec: ''došli smo kod ekipe iz vrha tablice u jednom za nas teškom trenutku. Rezultatski smo vrlo slabi. Nažalost, zbog takvih rezultata, razišli smo se sporazumno i sa našim trenerom Dragutinom Tomaškovićem. Nema nam druge nego skupiti glave, trenirati i raditi na boljem rezultatu. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Mi smo u ovom trenutku dali maksimum, ali na samom smo dnu, lošije od toga ne može, pa se nadam uzlaznoj putanji.''

4. NL – središte skupina A, 22. kolo

TONDACH – KLANJEC 4:1 (2:0)

SUCI: Vukušić, Marić, Baković;   GLEDATELJA: 70

STRIJELCI: 1:0 Mlinarić 27' 11m, 2:0 Mlinarić 28', 3:0 Mlinarić 49', 3:1 Zgorelec 74', 4:1 Bartolec 85'

TONDACH: Voloder, D. Bosec, Kralj, I. Bosec, Boronjek (82' Bartolec), Borovčak (22' Merlin), Frtalj, Kovjanić (46' L. Jurina), Mlinarić, R. Jurina, Gredelj (62' Hendija); trener: Franjo Pužin

KLANJEC: Žigman, F. Pavlinić, Bogović, Petrović (46' F. Petrišić), Brlek, Zrnc, Biruš, K. Pavlinić (88' Sušec), Lovrek (88' Osmanagić), Leš, Kodrnja (46' Zgorelec); trener: Robert Petrović