Pokazivači brzine kao opomena
Krapinsko-zagorska županija i Županijska uprava za ceste, u suradnji s općinama i gradovima, ugovorili su postavljanje 1
Krapinsko-zagorska županija i Županijska uprava za ceste, u suradnji s općinama i gradovima, ugovorili su postavljanje 13 pokazivača brzine, na 12 lokacija u neposrednoj blizini osnovnih škola. Cilj te akcije je dodatno djelovanje na vozače te prevencija prometnih nesreća u kojima stradavaju djeca.
Uz pokazivače brzine ugrađuje se i dodatna vertikalna signalizacija, kontrastne ploče s umetnutom oznakom „djeca na cesti“ te „ograničenje brzine 40 km/h“ s natpisom „škola“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 325 tisuća kuna, odnosno 25 tisuća kuna po jednom pokazivaču brzine, a financira se u omjeru 50:50 (Županija, ŽUC i općina/grad).
Završetak postavljanja «opomenskog» pokazivača brzine obilježen je u Gornjem Jesenju. Projekt je predstavljen u nazočnosti Sonje Borovčak i Anđelka Fereka – Jambreka, županovih zamjenika, Jasmina Krizmanića, ravnatelja Županijske uprave za ceste i Ivana Maligca, načelnika Općine Jesenje.
U prvoj fazi, čije je realizacija zacrtana već do početka ove školske godine, uz Jesenje Gornje, gdje je postavljen, to isto slijedi za Grad Zabok te za općine: Desinić, Đurmanec, Hraščina, , Lobor, Mače, Radoboj, Sveti Križ Začretje i Veliko Trgovište.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Posadite ovu biljku pored rajčice u vrtu: Prirodno tjera štetočine, a plodovi su zdraviji i slađi!
Iznenada preminuo bivši hrvatski reprezentativac i legenda Dinama
Užas u Zagorju: Freza mu izrezala noge. Helikopterom prevezen u KB Dubrava
Kaos u Zagorju: Policija zaustavila dvojicu vozača, a prizor ih je zatekao – slijede ozbiljne posljedice!
Žena iz Zlatara nazvala policiju: 'Ovdje je bomba'. Odmah stigli pirotehničari
Krapinsko-zagorska županija otvorila šest natječaja ukupne vrijednosti 255.000 eura za poljoprivrednike
Počelo asfaltiranje dugo čekane ceste Mače pod brijeg
Kako je Livio iz Marčane uklonio vlagu i plijesan u svom domu i apartmanu
Plenković: Plaće dižemo na 1600 eura, a mirovine na 800 eura
Ove nedjelje svi u Zlatar! Sprema se jubilarna smotra zagorskih tamburaških orkestara i sastava
15% popusta na sve redovne cijene u PEVEX-u
I-Vent – diskretno rješenje za vrhunsku kvalitetu zraka, uz 30% popusta na ventilaciju s rekuperacijom
Svi pričaju o ovoj zgradi koja se gradi u srcu Zagorja
Šokantna računica: Je li rad u inozemstvu zaista isplativiji?
