Drugi domaći remi Jesenja

5. kolo I. Hrvatske malonogometne lige, JESENJE – Alumnus 2:2

Nešto manje od dvije minute dijelilo je Jesenje od prve prvoligaške pobjede, no ona se nažalost nije dogodila. Iskusniji Alumnus ipak je uspio iščeprkati bod u Krapini, iako su domaći kada se sve zbroji i oduzme bili aktivnija momčad.

Prvo poluvrijeme bilo je obostrano loše. Već u 2. minuti ozlijedio se Bobek koji više nije ulazio u igru. Gosti pogotkom Pajalić na veliki odmor odlaze s pogotkom viška (0:1).

Nastavak je bio znatno zanimljiviji, a domaćin znatno aktivniji. Redale su se akcije pred gostujućim vratarom, no nadmudrio ga je prvo njegov suigrač I. Matan, koji je postigao autogol i vratio stvari na početak. U 38. minuti gosti rade šesti prekršaj, a Rumbak silovitom udarcem dovodi domaće u vodstvo na oduševljenje brojne publike u sportskoj dvorani u Krapini. No sreća je kratko trajala. Gosti su uveli igrača-vratara i vrlo brzo preko A. Matana stigli do izjednačujućih i konačnih 2:2.

S dva domaća boda Jesenjani su i dalje na začelju ljestvice. Od ovog tjedna prestaju obaveze velikog nogometa igračima Jesenja koji kruh služe u Austriji, pa se trener Digula nada da će se njihovim prisustvom na treninzima pojačati kvaliteta igre.
U idućem kolu Jesenje gostuje u Splitu kod Universitasa.

JESENJE – ALUMNUS 2:2 (0:1)

KRAPINA: SD Krapina, GLEDATELJA: 500, SUCI: Stanić i Blažin.

STRIJELCI: 0:1 Pajalić 15', 1:1 I. Matan 22' (ag), 2:1 Rumbak 38' (10 m), 2:2 A. Matan 39*.

JESENJE: Končevski, Kovačec, Janžek, Bobek, Cvilko, Presečki, Švaljek, Rumbak, Vincelj, Gamilec, Krsnik, Puljek, Artić, Habjanec. TRENER: Branko Digula

ALUMNUS: Modrušan, I. Matan, Tadić, Žuvela, Davidović, A. Matan, Pajalić, Ilić, Alfredi, Ledinščak, Vurnek.

TRENER: Jakov Ungarov

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Jesenje: 6 (2+4); Alumnus 10 (4+6).