Zagorski derbi bez pobjednika

4. NL – središte skupina A: 16. kolo: Straža – Golubovec 1:1

Već zadnjeg vikenda u veljači odigrane su dvije zaostale utakmice 4. NL središte – Skupina A, a prvi vikend ožujka donio je i prvo ''pravo'' proljetno kolo. U Humu na Sutli na rasporedu je bio zagorski derbi, u kojem je Straža dočekala Golubovec. Slučaj je htio da su i jedni i drugi imali zaostale utakmice, pa im je ovo bilo već drugo ''službeno'' loptanje ove godine.

Firer za rano vodstvo Straže

Od samog početka i jedni i drugi  krenuli su sa željom za vodstvom, a iz prve prave prilike Straža je povela. Igrala se 8. minuta kada je jedan dobar napad domaćina Patrik Sokolić riješio izbacivanjem u korner. Nakon ubacivanja iz kuta Goran Čuček puca glavom, a Ivan Risek također glavom od prečke odbija u korner. Nakon novog ubacivanja najviši je Ivan Firer i sa 7-8 metara glavom pogađa pod prečku za rano vodstvo domaćina. I u 12. minuti Straža prijeti iz kornera, G. Čuček puca glavom, malo pored gola, a u 13. minuti Filip Rafaj puca sa 20 metara s desne strane, no Filip Škvorc brani. Prvi udarac gosti su izveli u 17. minuti, kada je nakon ubacivanja s desne strane glavom pokušao Kristijan Kresonja, ali Nejc Travnikar lagano je uhvatio loptu. U 19. minuti Robert Kuharić puca za goste sa 25 metara s lijeve strane. Bio je to dobar udarac ali Travnikar je paradom odbio loptu u korner. U 28. minuti opet je pokušao R. Kuharić ali sa preko 35 metara njegov udarac iz slobodnjaka bio je jako lagan posao za Travnikara. Na drugoj pak strani Tim Travnikar u 29. minuti oštro ubacuje, a Žan Topolovec puca glavom malo pored gola. U 31. minuti Straža opet prijeti ubacivanjem iz slobodnjaka. Firer je ubacio a Niko Peček pokušao atraktivno škaricama, no lopta se od nekog odbila u korner. U 40. minuti R. Kuharić izvodi korner za goste, s nakon malo gužve sa 10 metara puca Silvio Kostanjevec, no lopta zapinje u bloku i veće opasnosti nema. U 45. minuti korner s lijeve strane za Golubovec izvodi Nikola Bobek a na prvoj stativi sa 12 metara puca R. Kuharić, ali Travnikar nogom brani. Straža tako na odmor odlazi sa zasluženih 1:0.

Tomislav Leško u završnici za podjelu bodova

U nastavku, u 47. minuti Firer je varkom izbacio čuvara i dao desno za Matiju Biruša, koji puca ili ubacuje sa 30-tak metara iskosa, no lopta odlazi daleko preko gola. Deset minuta kasnije, nakon nekoliko pokušaja gostiju, domaćini imaju kontru. Lopta dolazi desno na Darija Špoljara, koji bježi oko istrčalog Škvorca, pa odlazi previše desno za udaraca. Daje povratnu za Topolovca, čiji udarac brani Škvorc, koji se u međuvremenu vratio na gol. U 67. minuti Dubravko Vujica puca iz slobodnjaka za goste, dosta iskosa s lijeve strane, ali Travnikar nema problema sa tom loptom. U 70. minuti Straža je mogla do rješenja utakmice. Opet ubačaj i dobar skok, ovaj puta Davida Janžeka, koji je pogodio prečku. Kako se kraj bliži kraju Golubovec sve više igrača prebacuje u napad, a Straži ostaje više mjesta za kontru. U 80. minuti Golubovec je imao kontru nakon oduzete lopte na centru. Povukao ju je R. Kuharić i dao desno za Vujicu, no ovaj se našao u nedozvoljenoj poziciji. U 84. minuti Straža je opet bila blizu odluke. Najprije su domaći tražili kazneni udarac nakon jednog ubacivanja i duela dva igrača u kaznenom prostoru, no sudac se nije složio, iako je čini se, pomoćni signalizirao prekršaj, pa ostaje nejasno gdje je zapela komunikacija između dva suca. Točnije, glavni sudac Bošnjak sam je očito smatrao da je dobro vidio, što je izazvalo bijes domaćina. Nakon toga gosti kreću u napad, ali brzo gube loptu, pa kreće kontra domaćina, točnije Špoljara, koji već zaobilazi i Škvorca, ali iskosa puca pored praznog gola. I onda kako to često biva, kad ne zabiješ, dobiješ. U 87. minuti ubačena je lopta s desne strane pred gol domaćina, a sam je ostao Tomislav Leško, koji sa 12 metara iskosa glavom pogađa sam lijevi kut gola Travnikara za 1:1. U prvoj minuti sučeve nadoknade Kostanjevec se našao u šansi, ali njegov udarac glavom sa 7 metara Travnikar brani. Puno nervoze u završnici, posebice kod domaćina, koji su bili jako ljuti na suca i zbog velikog broja kartona, a posebno zbog vrlo sporne situacije u kojoj su tražili kazneni udarac. Na kraju bod svakome, a dojam je da ovaj puta Straža može više žaliti za preostala dva.

Izjave: Mladen Mikša, pomoćni trener NK Straža: ''Mislim da danas nema mjesta o nogometu. Sudačka trojka koja je došla, to ja kažem, kao licencirani pomoćni trener ne zaslužuje suditi taj nivo. Vruć sam pa kažem ili su došli sa zadatkom ili ne znaju. Sve ostalo mogu pogledati na kamerama. Ili sa zadatkom ili ne znaju, drugo nemam kaj reći.''

Tomislav Škudar, pomoćni trener NK Golubovec: ''Teška utakmica, domaćin dobar, agresivan. U prvom poluvremenu nismo im mogli parirati. Poveli su iz kornera, zasluženo. U drugom poluvremenu smo se malo posložili, malo povezali konce igre, malo smo se digli i napravili neke izmjene i eto na kraju smo uspjeli izjednačiti i imali još 2-3 poluprilike za možda još koji gol, ali sve u svemu zaslužena podjela bodova u jednoj čvrstoj ali dobroj utakmici.''