Straža povela, ali ipak ispala iz Kupa porazom od vukovarske Vuteks Sloge

Straža je ostavila vrlo dobar dojam, ali dalje odlazi Vuteks Sloga, a Straža se okreće početku 4. NL središte

Jučer je odigrana većina utakmica pretkola hrvatskog nogometnog kupa. Zagorski predstavnik Straža iz Huma na Sutli imala je težak posao, gostovanje u Vukovaru, kod  NK Vuteks Sloga Vukovar, koja igra 3. HNL Istok. Iako ne u kompletnom sastavu Straža je u Vukovar krenula u optimističnom ozračju sa vjerom da se može proći. Krenulo je izvrsno za Stražu, koju je u 13. minuti u vodstvo doveo Borna Vidiček. No, u nastavku, već u 50. minuti Davor Bratić izjednačava na 1:1. Nakon toga Dario Špoljar ima izvrsnu priliku da vrati Stražu u vodstvo, no nije ju iskoristio. S druge pak strane, domaćini u tri minute rješavaju sve dvojbe. U 73. minuti za 2:1, zabio je Dominik Dubravac, da bi u 76. za konačnih 3:1 pogodio Miloš Mirosavljević. Straža je ostavila vrlo dobar dojam, ali dalje odlazi Vuteks Sloga, a Straža se okreće početku 4. NL središte, gdje ju već u nedjelju očekuje zagorski derbi kod Golubovca. (Elvis Lacković)