Poraz za kraj jeseni

4. NL – središte skupina A: 15. kolo: Straža – Špansko 1:2

U 15. kolu 4. NL središte, skupina A Straža je dočekala Špansko. U borbi za opstanak svaki bod je važan i bez obzira što je Špansko visoko ne ljestvici, nada je postojala, jer Straža je kolo prije ovoga igrala konkurentu utakmicu kod lidera  Zaboku, a prije toga vezala je dvije pobjede. Straža je i u ovoj utakmici imala svoje prilike za bolji rezultat, ali je imala previše neiskorištenih prilika. Špansko je poveo u 36.  minuti, kada je zabio Luka Grubišić i sa 0:1 otišlo se na odmor. Vrlo brzo u nastavku David Lojber je u 48. minuti zabio za 0:2. No, već u 51. minuti nakon dosuđenog kaznenog udarac Alen Neskić je s bijele točke smanjio na 1:2, no do kraja nije bilo golova i Špansko odnosi sva tri boda. Straža tako završava jesenski dio sezone na predzadnjem mjestu sa devet bodova, koliko ima i zadnja Ivančica. Ostaje vidjeti hoće li biti kakvih promjena u momčadi i može li se na proljeće izboriti opstanak.