SUČELJAVANJE: Primorac: 'Kandidirao sam se zbog Milanovića'
Jedino sučeljavanje kandidata u drugom krugu predsjedničkih izbora održava se večeras s početkom u 20.15 sati u HTV-ovom studiju. Snage će odmjeriti aktualni predsjednik Zoran Milanović i HDZ-ov kandidat Dragan Primorac.
Četiri su tematska bloka, a počelo je s uvodnom minutom za svakoga.
- Nema razloga niti opravdanja za bilo kakav trijumfalizam. Idemo do kraja, pozivam sve da izađu na izbore, Hrvatska ima šanse i bit će bolje - rekao je Milanović.
- Znanstvenik, liječnik i poduzetnik, činim maksimalno za moju Hrvatsku i nisam ušao u utrku jer mi treba, ušao sam jer želim svoje kontakte i mogućnost iskoristiti za dobrobit moje domovine. Jedan od ključnih razloga zašto sam ušao u utrku za predsjednika je Zoran Milanović koji je podijelio Hrvatsku i razdijelio je da ne funkcionira te privatizirao vojsku. Hrvatska je osramoćena. U narednih pet godina to možemo i moramo popraviti zbog hrvatskih ljudi, nasljeđa i Domovinskog rata. Činit ću sve da joj vratim reputaciju koju je izgubila u pet godina - poručio je Primorac.
Sučeljavanje će trajati oko 90 minuta, kandidati će odgovarati na 20-ak pitanja vezana uz ovlasti predsjednika države, aktualna društveno-politička zbivanja, imat će mogućnost međusobnog repliciranja, ali i odgovora na repliku, najavila je urednica IMS-a HTV-a Katarina Periša Čakarun.
Sučeljavanje vode Branko Nađvinski i Zrinka Grancarić.
Prvi blok pitanja vezan je uz obranu, a izdvojit ćemo komentar predsjedničkih kandidata na dilemu - treba li vraćati obavezni vojni rok?
- Danas živimo u globalno zahtjevnom trenutku. Imamo rat 400 km od Hrvatske, imamo sjajnu vojsku, ali nažalost devastiranu. U vrijeme Milanovića su smanjene plaće, reducirani su obroci i drastično je smanjen broj vojnika. Nužno je mlade ljude spremiti da brane domovinu. Mislim da je to potpuno opravdano, a o periodu ćemo se dogovoriti nakon mog izbora - odgovorio je Primorac.
Na to mu je vratio Milanović da će se on dogovoriti s Plenkovićem. Na takav komentar je reagirao Primorac tražeći pojašnjenje u što se ubraja ovaj njegov komentar, repliku ili odgovor.
- Ukrao je par sekundi, to stalno radi. Vojni rok, bilo bi dobro. Pričuva koja stari nam nestaje.
- Ljudi u pričuvi do 45-50 godine i, s obzirom na to da nemamo dovoljno vojnika što je odgovornost HDZ-a, morali bismo to riješiti. Problem i prepreka je prigovor savjesti koji jasno govori da tko neće u vojsku, ne mora. Europske države imaju isti problem kao i Hrvatska i dok je god tako Ustav se teško ili nikako ne mijenja. Tri godine Plenkovića to tražim, a on to ignorira - rekao je Milanović.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Preminuo poznati i istaknuti zagorski vatrogasac
Zaštitite svoje voćke na vrijeme: Evo kad je najbolje vrijeme za krečenje stabala
[FOTO] Teška prometna nesreća: 'Ovo je najgora nesreća koju sam vidio'
STRAVA: Pronađena tri mrtva tijela, policija na terenu
Agronom: 'Ove biljke nikako nemojte saditi uz paradajz, uništit će vam plod'
Dnevni horoskop za petak, 06.03. - jednom znaku stiže poruka koja mijenja sve
Tajni promatrač: Tko vas potajno obožava? Zvijezde otkrivaju!
Sve više nogometnih utakmica u Zagorju. Evo rasporeda za ovaj vikend
DND Hrašćina raspisao jubilarni 10. likovni natječaj „Hrašćinski kraljuš“
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Struje neće biti u dvadesetak mjesta
Sjajan obiteljski film ''Glavonja'' dolazi u Kino Krapina
Pazi žaba – Na cesti niste sami, na cesti smo i mi životinje
Proslavite Dan žena u Zagorju
Kad se žene posvete sebi: U Donjoj Stubici održana prva “BROW LIFT & WINE” radionica
Istraživanje otkrilo bogatstvo riba i školjkaša rijeke Sutle
