Proslavljena je godišnja posveta župne crkve sv. Jurja, misu predvodio vlč. Stjepan Lukec
Uz mnogobrojne župljane i hodočasnike svetoj misi prisustvovao je i načelnik Općine Gornja Stubica Jasmin Krizmanić i predsjednica Općinskog vijeća Đurđica Labaš
U nedjelju, 6. rujna ., proslavljena je godišnja posveta župne crkve sv. Jurja. Svečanu svetu misu u 10,00 sati predvodio je vlč. Stjepan Lukec.
Uz mnogobrojne župljane i hodočasnike svetoj misi prisustvovao je i načelnik Općine Gornja Stubica Jasmin Krizmanić i predsjednica Općinskog vijeća Đurđica Labaš.
Svetu misu svojim nastupom upotpunio je Župni mješoviti zbor – Vokalisti sv. Jurja pod ravnanjem Ivice Kontenta i pratnju Roberta Kučaka.
Vlč. Stjepan svoje svećeničko služenje proveo je u Njemačkoj. Ove godine vratio se u zasluženu mirovinu te živi u rodnoj kući u Dubovcu. Rado se je prisjetio svojih mlađih dana dok je ministrirao u župnoj crkvi, ali jednako tako i mnogih lijepih trenutaka koje je provodio u rodnoj župi za vrijeme godišnjeg odmora. U propovijedi je istaknuo kako je važno graditi živu Crkvu, ali jednako tako brinuti se o samom objektu – crkvi. Poseban naglasak stavio je na obitelji koje su radi potresa ostale bez krova nad glavom. Pozvao je na solidarnost u trenucima trenutne obnove same crkve, ali i brige oko obitelji koja je temelj žive Crkve.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
Za djevojčicu Nives: U Zagorje dolazi ''neobični'' svećenik koji vjeru živi na potpuno drugačiji način
Najljepša vijest: Rođena 21 beba u Zagorju, ovo su imena rodilja
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
Noćas nova tragedija: Sletio s ceste i poginuo na licu mjesta
Policija se oglasila o nesreći: Pronađene su dvije mrtve osobe i ostaci zrakoplova
Nebo nije zaboravilo njihovu dobrotu: Ova 3 znaka od 25. kolovoza čekaju sreća i obilje
Kraj teškim danima za 3 znaka: U rujnu ih čeka toliko sreće da će lebdjeti od radosti
Netko među nama je upravo dobio veliki iznos na lotu! Provjerite listiće
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
