KZŽ postaje prva i jedina u Hrvatskoj koja više nema ni jednu županijsku cestu pod makadamom
U listopadu kreću radovi na sanaciji županijske nerazvrstane ceste Sveti Matej - Planina Gornja, koja će bolje i brže prometno povezati stanovnike s područja Gornje Stubice sa sa Zagrebom te na sanaciji ceste u Pregradi koja povezuje dva naselja u blizini dvorca Bežanec te se spaja na državnu cestu Pregrada – Krapina i na županijsku Pregrada - Đurmanec
U listopadu kreću radovi na sanaciji županijske nerazvrstane ceste Sveti Matej - Planina Gornja, koja će bolje i brže prometno povezati stanovnike s područja Gornje Stubice sa zagrebačkim javnim prijevozom te im znatno skratiti putovanje. Isto tako, za mjesec dana će krenuti i radovi na sanaciji ceste na području Grada Pregrade, koja povezuje dva naselja u blizini dvorca Bežanec te se spaja na državnu cestu Pregrada – Krapina i na županijsku Pregrada Đurmanec. Nakon što se ove dvije dionice asfaltiraju, Krapinsko – zagorska županija postat će prva i jedina u Hrvatskoj koja više nema ni jednu županijsku cestu pod makadamom.
Ove investicije najavili su danas župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, ravnatelj Županijske uprave za ceste KZŽ Željko Vincelj, načelnik Općine Gornja Stubica Jasmin Krizmanić i pregradski gradonačelnik Marko Vešligaj prilikom obilaska nerazvrstane ceste Sveti Matej - Gornja Planina. Cesta je to koja povezuje područje Krapinsko-zagorske županije i Grada Zagreba, odnosno gradske četvrti Sesvete i mjesta Sveti Matej.
Dosada su izvedeni radovi na uređenju podloge i asfaltiranju u duljini 300 metara. Vrijednost novo planiranih radova na sanaciji preostalog makadamskog dijela iznosi 820.000,00 kuna. Sanacija uključuje izvedbu podloge, uređenje oborinske odvodnje i asfaltiranje u preostaloj duljini do granice županija. Širina ceste će biti oko 4, 2 metra.
Gornjostubički načelnik Jasmin Krizmanić naglasio je kako je ta cesta od strateške važnosti za Gornju Stubicu, ali i za KZŽ te da je važno da se završi što prije, zahvalivši se županu Željku Kolaru i ravnatelju ŽUC-a Željku Vincelju. - Stanovnicima Gornje Stubice omogućit ćemo da mogu koristiti ovu dionicu kao oblik javnog prijevoza sa što češćim linijama te će na taj način postati i konkuretni za posao koji se nudi u Gradu Zagrebu –rekao je Krizmanić, istaknuvši da od centra Gornje Stubice do zagrebačkog javnog prijevoza preko te ceste ima svega 8 kilometara.
Sanacija ceste koja je najavljena na području Grada Pregrada od prometnog je i turističkog značaja. - Ta je cesta spoj D206 na potezu Pregrada – Krapina i županijsku cestu Pregrada - Đurmanec. Značajno će skratiti put, a osim prometnog značaja, važna je i za turistički razvoj jer je spojena i na prvu vinsku cestu u Hrvatskoj Pregrada – Đurmanec na kojoj se nalaze najbolji zagorski vinari.
Župan Željko Kolar na kraju je istaknuo kako se u KZŽ ništa ne događa slučajno, pa tako ni ova investicija od 20 milijuna kuna na županijske ceste se ne događa slučajno. – Prošli smo kompletno teren, konzultirali se s načelnicima i gradonačelnicima i zajednički donijeli odluku koje su dionice najpotrebnije građanima da se asfaltiraju i bolje prometno povežu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
Najljepša vijest: Rođena 21 beba u Zagorju, ovo su imena rodilja
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Nebo nije zaboravilo njihovu dobrotu: Ova 3 znaka od 25. kolovoza čekaju sreća i obilje
Kraj teškim danima za 3 znaka: U rujnu ih čeka toliko sreće da će lebdjeti od radosti
Netko među nama je upravo dobio veliki iznos na lotu! Provjerite listiće
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
