Kolar : "Obnova je počela tek kad je vidimo na terenu"
Krizmanić je upozorio na problem obiteljskih kuća na klizištima...
U Gornjoj Stubici danas je održan radni sastanak na temu obnove nakon potresa, na kojem su sudjelovali ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Ivan Paladina, v.d. ravnateljica Fonda za obnovu Snežana Penović, kao i krapinsko – zagorski župan Željko Kolar, gradonačelnik Donje Stubice Nikola Gospočić te načelnici Gornje Stubice Jasmin Krizmanić i Marije Bistrice Josip Milički.
Kako je istaknuo župan Kolar, konstatirano je da obnova nije počela dok ona nije vidljiva na terenu i dok se kuće ne počnu obnavljati. – Ipak, od zadnje koordinacije napravljen je veliki iskorak u pripremi dokumentacije, isti takav očekujem u sljedećih 45 dana, za kada je dogovorena nova koordinacija – rekao je Kolar.
Ministar Ivan Paladina složio se kako dosadašnjom dinamikom obnove nitko nije zadovoljan. – Sve zanima ono što se može vidjeti golim okom, a to je broj gradilišta gdje se uklanjaju objekti i grade zamjenski – rekao je ministar, napomenuvši kako upravo to očekuje u sljedećem periodu.
Fond za obnovu dosada je ugovorio oko 650 tisuća kuna usluga i radova vezano uz Krapinsko – zagorsku županiju, a u tijeku su nabave vrijedne preko 5 milijuna kuna, vezano na projektiranje i izvođenje radova, rekla je v.d. ravnateljica Fonda Snežana Penović. – Oko 13 projektiranja je u tijeku, neka su pri kraju, a neka u nabavi. U sljedećih se 15 – ak dana očekuje rušenje dviju kuća, a sami početak gradnje novih kuća očekujemo početkom ljeta – najavila je Penović.
Gornjostubički načelnik Jasmin Krizmanić upozorio je ministra na problem smještaja obitelji koje su trenutno u kampu Termi Jezerčica. – Inzistiram na tome da te obitelji i njihove kuće budu prioritet iz razloga što i Terme Jezerčica uskoro kreću u veliku investiciju i pitanje koliko će dugo te obitelji još moći biti tamo smještene – rekao je Krizmanić.
Istaknuo je Krizmanić još jedan problem, a koji postoji otprije te se odnosi na klizišta. – Potaknuo sam i temu problema obiteljskih kuća koje se nalaze na klizištima u upozorio da takav problem postoji u cijeloj Krapinsko – zagorskoj županiji, pa bi trebalo povesti računa da se konačno i taj problem stavi na dnevni red i nađu se adekvatna rješenja za te kuće – rekao je Krizmanić.
Sljedeća koordinacija vezana uz obnovu nakon potresa održat će se u prvoj polovici svibnja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Foto s mjesta stravične nesreće: Sudarili se automobili, Hitna pomoć i vatrogasci na terenu - Sve je puno stakla
Novi popis rodilja: U Zagorju rođeno 26 beba, 13 djevojčica i 13 dječaka
Velika intervencija u tijeku: Golema buktinja izazvala kaos, doznaju se detalji
Umro je proslavljeni hrvatski filmski redatelj
15. srpnja donosi veliki preokret: 3 znaka ulaze u razdoblje neočekivanog bogatstva i novih financijskih prilika
Atraktivan automobilistički vikend u Oroslavju: U subotu slalom kartinga, u nedjelju sedmi 'Oro superslalom'
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
