Čak 350 planinara okupilo se i pješačilo Gupčevim stazama
Uz obilježavanje Seljačke bune i manifestaciju održanu u Donjoj Stubici, Planinarsko društvo 'Stubičan' organiziralo je prošle subote 54. Pohod Stazama Gupčevih puntara.
Okupilo se 350 sudionika, uključujući četrdesetak domaćina koji su se pobrinuli da okrepu domaćim delicijama na startu te u pauzi kod Gupčeve lipe.
U pohodu su sudjelovali članovi brojnih društava iz Hrvatske: HPD Bilogora Bjelovar, HPD Bilo iz Koprivnica, HPD Matica Zagreb, HPD Sokolovac Požega, PD Zagorske steze Zabok, HPD Oštrc Zlatar, HOP Gradina Konjščina, PD Grohot Marija Bistrica, PD Strahinjčica Krapina, PD Stubaki Stubičke Toplice te pojedinci iz Zagreba, ali i Maribora.
Staza je bila duga 12 kilometara, a uspješno su je prošli svi planinari, pa tako i oni najmlađi, zahvaljujući vodičima koji su održavali prikladan tempo.
– Dobili smo puno zahvala i pohvala za odličnu organizaciju te su nam mnogi već najavili ponovni dolazak. Samim time cilj kojeg si je PD "Stubičan" ovim pohodom zacrtao, a to je privlačenje što više planinara i ljubitelja prirode u Stubički kraj – ispunjen – kažu iz PD 'Stubičan' te ističu kako je ovaj pohod u Hrvatskom planinarskom savezu prijavljen i prihvaćen kao jedan kojim se obilježava 150 godina organiziranog planinarstva u Hrvatskoj.
Prethodni članak
Sljedeći članak
DNEVNI HOROSKOP: Dva znaka danas mijenjaju sve – jeste li među njima?
KOJI ŠOK: Kupio kuću u Zagorju, prestravio se kad je ušao u podrum. Odmah stigla policija
NOVA PREVARA: Vrebaju mlade mame: 'Ova mi je poruka stigla u 6.
Užas na sjeveru Hrvatske: Uz cestu pronađeno mrtvo tijelo, traje policijska potraga za počiniteljem
Najavljen 60. Tjedan kajkavske kulture u Krapini. Gregurović: 'Nismo svjesni koliko smo bogati'
Je li došao kraj sunčanju i kupanju? Meteorolog otkriva kakvo nas vrijeme očekuje
Provjerite hoće li vaša ulica sutra biti bez struje
Idemo prema crnom rekordu. U prvih osam mjeseci ove godine na cestama poginulo 194 ljudi
Djevojčicu (5) ugrizao poskok, spasili je u zadnji tren: 'Mama, zmija me ugrizla...'
[FOTO] Stravično nevrijeme pogodilo dio RH! 'Kriminalno. Nikad ovakvo što nisam vidio'
Zabavna i edukativna Noć šišmiša stiže u Muzej krapinskih neandertalaca
Back to School: Opremite školarce uz odlične popuste
Još uvijek se borite s vlagom i plijesni, a računi za struju samo rastu? Vrijeme je za promjenu – uz 30% popusta i 7 godina garancije na pametno ventilacijsko rješenje!
Bijela roda – glasnik zdravog okoliša! Znate li tko joj je najveći neprijatelj?
Eko otoci – ključna točka održivog grada Krapine
