Srpska folk pjevačica vraća se u Arenu Zagreb: 'Zagrebačka publika uglas pjeva moje pjesme'
Foto: Pixsell/Ilustracija
Tea Tairović, srpska folk zvijezda, već je bila u zagrebačkoj Areni kao glazbena gošća Aleksandri Prijović, zbog čega ih mnogi uspoređuju, a subotnji nastup održat će u sklopu turneje Neka gori Balkan.
Inače, široj javnosti postala je poznata preko Zvezda granda, već godinama bez problema puni hrvatski trending, a odmah prije novog koncerta izbacila je album Aska. Na njemu je, uzgred rečeno, sama radila glazbu i tekstove za svaku pjesmu. Uoči koncerta, pitali smo Teu Tairović po čemu je publika u Zagrebu posebna, ali i mnoge druge stvari, piše Index.
Foto: Pixsell
"Postoji jedna zanimljiva informacija vezana uz Zagreb. Kada sam izdala Balkaniju, nastupala sam u jednom klubu u Zagrebu pet dana nakon izlaska albuma i svi su uglas pjevali sve pjesme. A evo sada nastupam u zagrebačkoj Areni također pet dana nakon izlaska albuma... Takva je zagrebačka publika, izuzetno posvećena i poštuje izvođača", kaže Tea.
Ustaljena je predrasuda da su na folk koncertima samo mlađe generacije, ali pjevačica objašnjava da na njene nastupe dolaze ljudi starosti od 7 do 77 godina. "To mi je najveći kompliment i nagrada", dodaje.
Zbog takve situacije se previše ne opterećuje trendovima: "Glazba se vraća, kao i moda. Uvijek se izmjenjuju razdoblja u kojima dominiraju živi instrumenti i takozvana elektronička glazba. Čini mi se da moja publika više voli one pjesme koje se mogu izvoditi uživo s bendom, na sreću."
Tairović je i inače iz poznate obitelji - kći je Božice Malević, TV voditeljice, i Zorana Tairovića, akademskog slikara. Ne smatra da joj je to predodredilo put, nego da svatko kroji svoju sudbinu u kojoj mogu pomoći različite okolnosti, piše Index.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
POVEĆANJE MIROVINA: Evo kada bi novac mogao sjesti na račune
Turistička zajednica područja Donja Stubica i Gornja Stubica ima novu direktoricu
Radari pokazuju što se približava Hrvatskoj, DHMZ: 'Budite spremni na grmljavinska nevremena koja mogu prouzročiti veliku štetu'
Na području grada Varaždina kreće dezinsekcije komaraca
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
