Važna pobjeda Stubice

U Donjoj Stubici odigran "zagorski derbi" začelja IV. NL-središte Zagreb skupina A

U 20. kolu IV. NL-središte Zagreb - skupina A, snage su u Donjoj Stubici odmjerili domaća Stubica i Klanjec. Utakmica je bila vrlo važna za bijeg s dna ljestvice, a više su pokazali domaći i na kraju zasluženo slavili s 2:0.

Klanjec je s više energije ušao u utakmicu, ali nije to uspio materijalizirati u uvodnih petnaest minuta.  Prvi prijete domaći u 19. minuti preko Maria Landripeta, ali njegov pokušaj iz daljine završava pokraj gola. Gosti prvi puta prijete dvije minute kasnije kada Petrović odlično centrira s desne strane, no Brlek slabo zahvaća loptu glavom i ona završava pokraj gola. Prvi udarac u okvir uputio je Strjački u 33. minuti, ali nije bilo problema za Žigmana.  U 39. minuti Stubica je povela, pomalo sretno. Štok je uputio neprecizan pas prema Stojaku, Žigmanu loptu prolazi kroz noge, sve to prati Stojak i ušetava se s loptom u praznu mrežu za 1:0. Mogli su domaći i povećati vodstvo u 45. minuti kada je Štok loše završio jednu kontru, no i bolje da se to nije dogodilo, jer je gotovo punu minutu na travnjaku ležao Bogović, a sudac Glavić propustio je zaustaviti igru.

Gosti su pokušali stisnuti u nastavku, preuzeli su inicijativu, ali sve je to bilo poprilično jalovo.   Suradnja braće Pavlinić u 49. minuti završila je nepreciznim udarcem Filipa s ruba kaznenog prostora. Utakmica je riješena u 71. minuti kada se mladi i talentirani Benko iznenada odlučio na udarac s 18 metara udaljenosti i postigao pogodak za 2:0. Već u idućem napadu gosti propuštaju najbolju šansu kada je Lovrek uposlio Biruša koji izlazi sam pred Mužinu, no ovaj odlično brani njegov udarac.

Nismo vidjeli puno kvalitetnog nogometa u Donjoj Stubici, no obje momčadi zaslužuju pohvale za veliku borbenost i želju.

STUBICA - KLANJEC 2:0 (1:0)

DONJA STUBICA: igralište Stubice, GLEDATELJA: 100, SUCI: Glavić, Jurišić i Žiger.

STRIJELCI: 1:0 Stojak 39', 2:0 Benko 71'

STUBICA: Mužina, Čekolj, Božić, Toyoda, Matuša, Starjački (58' Benko, 89' Glavač), Stojak, Štok, Mar. Landripet, Kazuya (75' Pirički), Mat. Landripet. TRENER: Damir Srebačić

KLANJEC: Žigman, F. Pavlinić, Bogović (45' Leš), Petrović (65' Kodrnja), Brlek, Zrnc, Biruš (73' Zgorelec), K. Pavlinić, Humski (46' Lovrek), I. Petrišić, Mustač. TRENER: Dragutin Tomašković

IZJAVE TRENERA

Damir Srebačić, Stubica: "Tvrda, prava prvenstvena utakmica, obje momčadi imale su "mač nad glavom" zbog pozicije na ljestvici. Mislim da smo zasluženo pobijedili, bili smo čvršči i borbeniji, a stvarali smo i više šansi. Moji igrači su dalji zadnji atom snage i to nas je nagradilo".

Dragutin Tomašković, Klanjec: "Dobro smo ušli u utakmicu, ali ponovno smo primili naivan gol. Prelagano primamo golove, a teško stvaramo šanse. U teškoj smo situaciji. Stubici čestitke na zasluženoj pobjedi"