[TAEKWONDO] Odličan nastup Kapelščaka na odlično organiziranom turniru

U Donjoj Stubici održano 4. izdanje taekwondo turnira "Kapelščak"

Taekwondo klub Kapelščak iz Stubičkih Toplica, na čelu s neumornim Željkom Javorščakom u sportskoj dvorani u Donjoj Stubici vrlo uspješno je organizirao 4. izdanje turnira koji nosi ime ovog kluba. Nastupilo je čak 255 natjecatelja iz klubova cijele Hrvatske. U Donju Stubicu stigli su natjecatelji iz klubova: Activ, Bistra, Casper, Contra, Čigra, Duga Resa, Feniks-Vukomerec, Hwarang Ivanec, Jakovlje, Jastreb, Karlovac, Kondor, Master, Maksimir, Mladost Luka, Ozalj, Plitvice, Royal, Susedgrad Sokol, Sutla Šekovec, Škorpion Gornja Vrba, Zaprešić, ZG Dubrava, a nastupio je naravno i domaćin Kapelščak.Turnir je organiziran za nastupe mlađih dobnih skupina, limači 5-8 godina i mlađi kadeti 9-11 godina u tri discipline kick, sportska borba i forme. U Discplini formi su nastupili mlađi kadeti 9-11 godina,stariji kadeti 12-14 godina i juniori 14-17 godina.

Nakon službenog otvoranja kratkim su se programom predstavili i natjecanje uveličali članovi družine "Vitezovi zlatnog kaleža" koji su slikovito prikazali dio povijesti našeg kraja na sveopće oduševljenje djece, roditelja i ostalih gostiju.

Kapelščak se pokazao ne samo kao uzoran domaćin, već kao itekako konkurentan klub. Iako je konkurencija bila žestoka, domaćin je osvojio čak 14 odličja, od čega pet zlatnih, pet srebrnih i četiri brončana. Zlatne medalje za Kapelščak osvojii su: Zoja Kuren (KB1), Lovro Frgec (K3), Matea Ljubić (KB3), Ema Žegrec (JB1) i Ella Javorščak (JB2). Sva zlatna odličja osvojene su u formama. Srebrom su se u formama okitili Jakov Bos (K4), Domagoj Kraljić (K3), a u borbama Jana Sovec (MKŽ-36) Marko Žegreb (MKM-47) i Ivan Mišić (MKM+51). Do brončanih odličja u formama stigli su Adriana Oremuš (KB3) i Filip Eredelja (K3), Matej Erdelja (MKM-47) u sportskim borbama, te Jana Sovec (kick Ž1) u disciplini kick.
Kapelščak je ekipno pobijedio u formama, dok je u ukupnom poretku sve tri discipline (forme, kick, sportska borba) zauzeo visoko treće mjesto. Bolji od njega samo su bili Škorpion iz Gornje Vrbe koji je osvojio prvo mjesto, te drugoplasirani Susedgrad Sokol.

- Zahavaljujem svim ekipama koje su se odazvale našem pozivu. Zahvaljujući pokroviteljstvu općine Stubičke Toplice, pomoći Turističke zajednice kao suorganizatora i organizaciji kluba domaćina uz tehničku postavu Budosporta sam turnir je prošao besprijekorno. Vidimo se i iduće godine na petom jubilarnom izadnju našeg turnira - riječi su opravdano zadovoljnog, Željka Javroščaka nakon završetka turnira.