Velimir Zajec dolazi u Zabok na početak jesenske turneje promocije svoje biografije
“Drago mi je da krećemo baš iz srca Zagorja jer u meni teče i krv Zagorca obzirom da mi je pokojni stari iz Pregrade”, kazao je Zajec u najavi
Legendarni Velimir Zajec u subotu stiže u Zabok. Ipak, neće se primiti nogometne lopte i pokazati neku od brojnih bravura kojima je sedamdesetih i osamdesetih godina oduševljavao kao kapetan Dinama, već će u Gradskoj galeriji Zabok u subotu u 17h promovirati svoju hit biografiju Zeko. Knjiga je dosad prodana u više od dvije tisuće primjeraka i pobrala je brojne komplimente sportske, ali i šire javnosti.
“Ovo je početak nove, jesenske turneje u kojoj ćemo obići nekoliko gradova u okolici Zagreba koji su poznati kao Dinamove utvrde. Drago mi je da krećemo baš iz srca Zagorja jer u meni teče i krv Zagorca obzirom da mi je pokojni stari iz Pregrade. Prije nekoliko mjeseci smo imali promocije po Slavoniji i bilo je sjajno, uživao sam razgovarajući s Dinamovcima, podsjetili su me na brojne epizode iz igračke i trenerske karijere koja sam već pozaboravio. Ono kaj mi je bilo još bolje su pitanja klinaca iz publike na promocijama i zato pozivam sve da dovedu svoju djecu, nove generacije Dinamovaca”, najavio je Zajec svoj dolazak u Zabok.
Uz Zeku na promociji će o knjizi govoriti i njen autor, nekadašnji novinar i TV voditelj Sanjin Španović, a pridružit će se i Željko Hohnjec, Zekin suigrač iz šampionske generacije 1982. koja je na kraju nakon 24 godina podigla trofej prvaka i upisala se u anale kluba.
Nakon promocije Velimir Zajec će svima prisutnima potpisivati primjerke knjige koja će se moći kupiti po promotivnoj cijeni od 40 eura, te se slikati s obožavateljima. Ulaz je potpuno slobodan za sve.
Nakon promocije Zajec će prisustvovati i košarkaškoj utakmici KK Zaboka i KK Dinama u 19h. Manje je poznato da je i u tom sportu u osnovnoj školi imao zapažene rezultati i skoro počeo trenirati košarku.
Knjiga o Zajecu izašla je na 40. obljetnicu Dinamovog osvajanja naslova prvaka, a ove godine u sklopu promocija osim tog uspjeha, prigodno će se prisjetiti još jednog trofeja Dinama.
- Ova godina je inače i 40 godina od našeg osvajanja naslova pobjednika Kupa 1983. godine. To je bio posljednji naslov Dinama u nekadašnjoj državi i nama svima vrlo dragi trofej obzirom da smo s njime potvrdili snagu naše legendarne generacije. Do trofeja nas je i tada, kao i 1982. vodio naš legendarni Ćiro kojeg ćemo se rado prisjetiti na svim ovim promocijama u Dinamovim gradovima kao oca naših uspjeha - dodao je Zajec.
Na 480 stranica kroz razgovore s 96 sugovornika i više od 100 arhivskih članaka, autor knjige Sanjin Španović ispričao je Zajecovu karijeru ne samo kao kapetana Dinama, već i onu kao igrača Panathinaikosa, te trenera i direktora ova dva kluba i otkrio brojne nepoznate detalje povezane i s brojnim hrvatskim i grčkim nogometnim legendama.
Također, u knjizi se nalazi i preko 150 fotografija od kojih brojne nisu nikad dosad viđene u javnosti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Nova promjena: Od 1. studenog uvodi se naknada za uslugu koja se dosad nije naplaćivala
Ovako se prave faširane šnicle: ne dodaju se ni jaja ni prezle, a ukusnije sigurno niste probali
Novi detalji stravične pucnjave: Sve je počelo u poznatom kafiću, otkriven povod
[PROGNOZA VREMENA] Evo kada su mogući pljuskovi
Krenula teniska liga KZŽ
Josip zbog špageta prijetio cijeloj Vladi RH: 'Sve ću vas pobiti!'
Razbojnici s pištoljem dvaput opljačkali blagajnicu: 'Ne mogu više…'
Saznaju se novi detalji o napadaču iz Čakovca: Bio u zatvoru u BiH, a ovo je pozadina krvavog sukoba...?
[FOTO] Povijest ponovno marširala Krapinom: 13 postrojbi iz cijele Hrvatske stiglo u Zagorje
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
