Učenici na zanimljiv način obilježili Europski dan jezika, pogledajte što su izradili
Europski dan jezika obilježava se 26. rujna. Tog se dana, diljem Europe, posebna pažnja posvećuje važnosti učenja stranih jezika. U Osnovnoj školi Matije Gupca Gornja Stubica Europski dan jezika učenici su obilježili na zanimljiv način.
Na satovima Hrvatskog jezika i stranih jezika učenici su dizajnirali i tako reciklirali svoje stare majice. Na majice su pisali natpise, dodavali razne šare i crteže. Pisali su se natpisi vezani uz školu, obitelj, prijateljstvo, odabir budućeg zanimanja, citati iz omiljenih lektirnih djela, poslovice i fraze, pozdravi na različitim jezicima i mnogo drugih, kreativnih i lijepih poruka. U utorak, 26. rujna učenici su došli u školu odjeveni u majice koje su sami dizajnirali i proveli dan čitajući natpise na njima. Bilo je osobito zabavno prevoditi natpise s jezika koji se ne uče u školi.
Kako se cijela aktivnost ne bi svela samo na taj jedan dan te kako bi se dodatno predstavila kreativnost učenika, knjižničarka je napravila neobičnu izložbu u centralnom ulaznom prostoru škole. Majice s najzanimljivijim natpisima vise na užetima i bude zanimanje svih koji prolaze hodnikom. Pogledajte fotografije, a za detaljniji uvid u tekstove na majicama, dođite u Gornju Stubicu!
Prethodni članak
Sljedeći članak
KAOS U ZAGORJU: Istukao policajce pa pobjegao autom. Dok je bježao, izazvao sudar i oštetio više vozila
[FOTO] Premijer Plenković stigao na sud u Zlatar na suđenje
U Zagorju hitno traže 219 djelatnika raznih struka i stručne spreme
U Zagorju rođeno 18 beba. Evo tko su i odakle njihove mame
Jutros u Zagorju uhićen muškarac. Policija upravo objavila detalje
[FOTO] Zlatna jesen zabočka: Dodijeljena priznanja za najljepše okućnice i balkone, uz jesenske delicije i dobru zabavu
NOVI DETALJI STRAVE: Žena koja je ubila muškarca i bivšeg je izbola nožem
Udruga Cetin poziva na Martinje
Cijene hrane pale u listopadu, jedna namirnica rekordno pojeftinila
Foto natječaj ‘Hrašćina u oku’: Pogledajte pobjedničke fotografije
Prvi korisnik u Westgate Business Parku na 20.000 m² zemljišta
Westgate City slavi 16. rođendan i daruje te super popustima!
Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
