Predsjednica Kolinda mailom odgovorila djeci iz Brestovca Orehovičkog
'Ponekad je lijepa i utješna riječ poklon koji najviše razveseli onoga koji je primi', poručila je školarcima Kolinda Grabar Kitarović
OŠ Stjepana Radića iz Brestovca Orehovičkog provela je zanimljiv projekt. Kako su u ovo predblagdansko vrijeme velika očekivanja, nade i pitanja, škola je zamolila poznate osobe iz hrvatskog javnog, posebno poslovnog svijeta, da im e-mailom odgovore na dva pitanja. Pitali su ih koja je najvažnija poruka koju su primili u osnovnoj školi te što bi, u svjetlu nadolazećih blagdana, poručili učenicima, djelatnicima i roditeljima učenika male seoske škole u srcu Zagorja.
Brestovečkim su učenicima odgovorile brojne ugledne osobe, među kojima predsjednici Uprava INA-e, KRAŠ-a, GRAWE-a, OTP banke, Belupa, Hrvatskog Telekoma, Hrvatske pošte, Zagrebačke burze, ugledni poduzetnici i vizionari, hrvatski zastupnici u Europskom parlamentu, a odgovor je stigao čak i od predsjednice RH, Kolinde Grabar Kitarović.
OŠ Brestovec Orehovički
Evo poruke i odgovora hrvatske predsjednice:
1. Sjećanja na moju osnovu školu nosim u najljepšoj uspomeni cijeli život jer me sjećaju na bezbrižno doba djetinjstva, dragih prijatelja, učitelja i nastavnika i želja mi je da i vi iz svoje škole ponesete takve uspomene. Posebno se sjećam koliko sam puno čitala, a moji najdraži pisci u osnovnoj školi bili su Ivana Brlić Mažuranić, Mato Lovrak, Ivan Kušan, pjesnici Luko Paljetak, Dobriša Cesarić i Dragutin Tadijanović.
U svojoj sam osnovnoj školi stekla navike učenja, odgovornosti prema sebi i svojoj budućnosti i daljnjem školovanju, solidarnosti prema učenicima koji nisu mogli uspješno svladati neko gradivo i kojima sam rado pomagala. Upravo sam u osnovnoj školi spoznala kako je znanje ono blago koje čovjek uvijek nosi sa sobom, a nitko mu ga ne može oduzeti. Shvatila sam također, kako jedan pojedinac može puno, ali isto tako da svi zajedno možemo puno više.
2. Božićno doba vrijeme je darivanja, no ne samo onih šarenih paketića, već i vrijeme darivanja dobrih djela. Draga djeco, upravo darivanje pažnje i dobrih djela Božiću daje onaj pravi smisao i stoga pokušajte nekome blagdane učiniti ljepšim, nekim darom ili pažnjom. Ponekad je lijepa i utješna riječ poklon koji najviše razveseli onoga koji je primi.Vama, svim djelatnicima Osnovne škole Stjepana Radića iz Brestovca Orehovičkog i vašim obiteljima želim sretan Božić i svako dobro u novoj godini i sve vas srdačno pozdravljam!
Prethodni članak
Sljedeći članak
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Vrućina još jača, evo kad stiže vrhunac toplinskog vala
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Zagorec podnio prijavu policiji: 'Nisam dobil kredit'
Drama u Zagorju: Sjekirom razbijao po kući, a zatim napao policajca. Morali ga prisilno vezati
Diljem Zagorja kreće spektakularno 5. izdanje ljetnog GFUK-a
Načelnik Anđelko Topolovec preuzeo ugovore za dva projekta Općine Radoboj
Dvojica muškaraca se potukla, jedan preminuo u bolnici
Traje sjednica Gospodarskog vijeća, Petek: 'Na burzi je samo 1237 ljudi, a poslodavci sve teže nalaze radnike'
Traži se najbolji med u Zagorju: Otvorene prijave za 24. županijsko ocjenjivanje
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
