Ove subote treća glazbena olimpijada u Pregradi
Glazbena olimpijada osmišljena je kao poticaj djeci i mladima na glazbeno obrazovanje i kreativno umjetničko izražavanje
U Osnovnoj školi Janka Leskovara Pregradau subotu, 25. siječnja s početkom u 15.15 sati održat će se 3. glazbena olimpijada, osmišljena kao poticaj djeci i mladima na glazbeno obrazovanje i kreativno umjetničko izražavanje. Treću glazbenu olimpijadu u Hrvatskoj organizira OŠ Janka Leskovara u Pregradi i profesorica Suzana Goldin iz Glazbene škole I. M. Ronjgova iz Pule, ujedno stručna suradnica i članica organizacijskog odbora hrvatske i međunarodne olimpijade. Pobjednici hrvatske olimpijade zajedno s mentorom putuju na 5. međunarodnu glazbenu olimpijadu u organizaciji Europske udruge glazbenih pedagoga koja će se održati od 22. do 25.4.2020. na Cipru.
Samo natjecanje provest će se u školi i sastoji se od slušnog testa (slušanje glazbe uz teorijska pitanja o glazbenom djelu), pjevanja/sviranja meloritamskog primjera te izvođenja vlastite kompozicije i kompozicije poznatog skladatelja.
Ciljevi olimpijade su: učvrstiti položaj glazbenog obrazovanja kao odgojno-obrazovnog predmeta u nacionalnom kurikulumu, motivirati te ponuditi glazbeno-talentiranim učenicima mogućnosti za umjetničkim samoizražavanjem i stvaralaštvom na nacionalnoj i međunarodnoj razini, suradnja osnovnih i srednjih općeobrazovnih škola s glazbenim školama.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nestala je Valentina (14). Od jučer joj se gubi trag, policija moli pomoć
Liječnici otkrili u kakvom je stanju učenik koji je proboden nožem u Bedekovčini
Što se zapravo događa kad kliknete 'Prihvati sve kolačiće'
OPREZ! Povlače se jaja zbog salmonele - proizvedena su u Zagorju
Uvijek možete prepoznati glupu osobu po šest stvari: Imajte na umu ove stare izreke
Vakula otkrio kakve su šanse za bijeli Božić u Hrvatskoj
[FOTO] Večer Zabočana: Proglašeni najbolji zabočki sportaši i sportašice
Od 1. siječnja banke nude pakete besplatnih usluga: Evo što to znači i kako do računa
Poduzetnica iz našeg kraja optužena za prijevaru u poslovanju, šteta iznosi nekoliko tisuća eura
NESREĆA U ZAGORJU: Sudarila se četiri vozila, dvije osobe prevezene u OB Zabok
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
