Održan tradicionalni, dvanaesti po redu međunarodni susret na mostu Gmajna - Kunšprek
Nasred mosta su se tradicionalno susreli mještani, čelnici Kumrovca i Bistrice ob Sotli te krapinsko-zagorski župan
Ni Šengenski režim, niti žilet žica na graničnom sutlanskom mostu u Gmajni odnosno Kunšpreku, nije spriječio da se prošli petak 12. put susretnu susjedi i prijatelji i u ugodnim razgovorima, glazbi, jelu i piću te uživaju u proljetnim radostima.
Ovog puta je domaćin susreta bila općina Kumrovec. Najavljeni susret, u petak, 28. travnja otkazan je zbog lošeg vremena, i zakazan za 5. svibnja, ali ni tada vremenska prognoza nije bila naklonjena organizatoru. Ali, kako Slovenci kažu "V tretje gre radi", a mi "treća sreća", konačno se vrijeme stabiliziralo. U petak se na ledini u Gmajni ipak okupilo dvjestotinjak susjeda i njihovih gostiju. Kao po običaju, susret je započeo zbornim pripetavanjem. Prvo su tradicionalnim pjesmama na početku mosta s naše strane u narodnim nošnjama zapjevali članovi Etno udruge "Zipka" Kumrovec, na čelu s harmonikašicom Zdenkom Poljak. Na "izazov", pripetavali su združeni pjevači "Fantje z Vrhov" i "Sosede", pjevajući u hodu, korak po korak, su se približavali sredini mosta gdje je zakazan prijateljski susret.
Nasred mosta tradicionalno su se sastali i čelnici Kumrovca i Bistrice ob Sotli, Dragutin Ulama i Franjo Debelak, a među njima i posebni gost - župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar te saborska zastupnica Marija Puh. Župan Kolar je susrete na mostu istaknuo kao primjer kako treba živjeti uz granicu te da ova žilet žica ne može razdvajati susjede i prijatelje da se druže. Kako je rekao, žica će nestati, a ovi susreti na mostu i dalje će trajati. Župan općine Bistrica ob Sotli, Franjo Debelak je rekao da se i vrijeme konačno osmjehnula ovom tradicionalnom susretu. Prijatelju Dadi zahvalio se za uspješnu suradnju i prijateljsko druženje osobito na ovom mostu i drugdje kada su se dogovarali o rješavanju zajedničkih zadataka. Dragutin Ulama, budući da se nije kandidirao za svoj treći mandat, kazao je da se ova lijepa tradicija mora održati. Druženje se nastavilo uz glazbeni program grupe 'Za kaj' te uz bogatu gastronomsku ponudu.
Ni Šengenski režim, niti žilet žica na graničnom sutlanskom mostu u Gmajni odnosno Kunšpreku, nije spriječio da se u petak, 12. svibnja po 12. put susretnu susjedi i prijatelji i u ugodnim razgovorima, glazbi, jelu i piću uživaju u proljetnim radostima.
Domaćin Kumrovec
Ovaj puta je domaćin susreta bila općina Kumrovec. Najavljeni susret, u petak, 28. travnja otkazan je zbog lošeg vremena, i zakazan za 5. svibnja, ali ni tada vremenska prognoza nije bila naklonjena organizatoru. Ali, kako Slovenci kažu "V tretje gre radi", a mi "treća sreća", konačno se vrijeme stabiliziralo. U petak se na ledini u gmajni ipak okupilo dvjestotinjak susjeda i njihovih gostiju. Kao po običaju, susret je započeo zbornim pripetavanjem. Prvo su tradicionalnim pjesmama na početku mosta s naše strane u narodnim nošnjama zapjevali članovi Etno udruge "Zipka" Kumrovec, na čelu s harmonikašicom Zdenkom Poljak. Na "izazov", pripetavali su združeni pjevači "Fantje z Vrhov" i "Sosede", pjevajući u hodu, korak po korak, su se približavali sredini mosta gdje je zakazan prijateljski susret.
Druženje i zakuska
Nasred mosta tradicionalno su se sastali i čelnici Kumrovca i Bistrice ob Sotli, Dragutin Ulama i Franjo Debelak, a među njima i posebni gost - župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar te saborska zastupnica Marija Puh. Župan Kolar je susrete na mostu istaknuo kao primjer kako treba živjeti uz granicu te da ova žilet žica ne može razdvajati susjede i prijatelje da se druže. Kako je rekao, žica će nestati, a ovi susreti na mostu i dalje će trajati. Župan općine Bistrica ob Sotli, Franjo Debelak je rekao da se i vrijeme konačno osmjehnula ovom tradicionalnom susretu. Prijatelju Dadi zahvalio se za uspješnu suradnju i prijateljsko druženje osobito na ovom mostu i drugdje kada su se dogovarali o rješavanju zajedničkih zadataka. Dragutin Ulama, budući da se nije kandidirao za svoj treći mandat, kazao je da se ova lijepa tradicija mora održati. Druženje se nastavilo uz glazbeni program grupe 'Za kaj' te uz bogatu gastronomsku ponudu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tekućina koju bacate u odvod uklanja i najtvrdokorniji kamenac za nekoliko minuta
Sudarila se dva automobila. Četvero ljudi prevezeno u bolnicu
Zlatarski umirovljenici organizirali mini tečaj nordijskoga hodanja
Zagorje: Evo kada stiže pljusak s grmljavinom
Golema buktinja u susjedstvu, stigla i vojska: Radnici su evakuirani - 'Stanje je kritično'
Gradonačelnica Zaboka potpisala važan ugovor: 'Drago nam je što smo ostvarili ovo sufinanciranje'
Sve se mijenja preko noći: ova 3 znaka do kraja lipnja ulaze u razdoblje najveće zarade u životu!
Prometna nesreća: Jedna osoba ozlijeđena, očevid u tijeku
Drama u vikendici: Pijana žena vrijeđala i prebila muža - 'Đubre jedno, prodo si me svima!'
Hokejski savez odgovorio Šimuniću na prozivke o 620.000 eura: 'Svi naši računi su uredno evidentirani'
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
Želite poslovati u Specijalnoj bolnici Krapinske Toplice? Objavljena dva javna natječaja
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
