Obilježena 27. obljetnica Tigrova
Tijekom Domovinskog rata poginulo je 367 pripadnika Tigrova
Jučer je u zagrebačkoj vojarni Croatia obilježena 27. obljetnica ustroja 1. GBR Tigrovi.
Na svečanosti je nazočio i župan Krapinsko – zagorske županije Željko Kolar, koji je nakon što je položio vijenac i zapalio svijeću kraj spomenika u čast poginulim Tigrovima.
- Danas smo ovdje kako bismo se u stavu mirno, u tišini poklonili svima onima koji su obukli uniformu i otišli na ratište, a pogotovo onima koji su položili svoj život za slobodnu Hrvatsku te ujedno posvetili misli njihovim obiteljima. Ponosan sam što mogu reći da sam danas ovdje ne samo kao župan, već i kao branitelj - rekao je župan Kolar te dodao da je doprinos Zagoraca u Domovinskom ratu bio velik, napomenuvši da je u obrani Hrvatske sudjelovalo njih preko 11 tisuća.
Među brojnim uzvanicima koji su došli odati počast Tigrovima, bili su i ministar branitelja Tomo Medved, ministar unutarnjih poslova Davor Božinović te gradonačelnik Zagreba Milan Bandić.
Tijekom Domovinskog rata poginulo je 367 pripadnika Tigrova, a njih šest još se vode kao nestali.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Užasna tragedija: U teškoj prometnoj nesreći preminuo mladi hrvatski sportaš (22)
STRAŠNO: Rastrojeni muškarac trčao i vikao po cesti, preminuo je u bolnici
Stigla dojava o bombi u Zagrebu, policija na terenu
20 godina od mature proletjelo u hipu
Gradonačelnik Oroslavja Viktor Šimunić poručio: 'Narod nije ni slijep ni glup, vide što se događa'
Imaju najveće izglede za dugovječnost: Pet horoskopskih znakova koji najdulje žive
Ulaze u desetljeće uspjeha: Ova 3 znaka ulaze u razdoblje od 9 godina čistog blagostanja
Zagorski bregi ponovno okupili sportaše, rekreativce i obitelji: Gotovo 600 sudionika sudjelovalo na Maloj Erpenji Trekk
HEP javlja: Na ovim adresama u Zagorju sutra neće biti struje
[FOTO] Devet ekipa, puni teren i uspomena koja ne blijedi: Održan Memorijalni turnir Igor Bradač
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
