LADO oduševio u Mariji Bistrici
Korizmenim koncertima Ansambl LADO obilježava 75. obljetnicu umjetničkog rada
''O, Isuse daj mi suze'' korizmeni je koncert Ansambla LADO kojim je programski počelo obilježavanje 75. obljetnice umjetničkog djelovanja jedinog profesionalnog folklornog ansambla u Hrvatskoj.
Korizmeni program ponovno je na repertoaru nakon dvije sezone izvođenja nagrađivanog uskrsnog programa ''Veliko je sad veselje – hrvatske uskrsne pučke popijevke''. Impresivni vokalni koncerti na rasporedu tijekom ove Korizme, a čast da bude domaćinom prvog koncerta pripala je Bazilici MBB-e u Svetištu u Mariji Bistrici.
Program je donio pomno odabrane korizmene napjeve zabilježene u šokačkim selima u Hrvatskoj, ali i u južnoj Mađarskoj i Vojvodini. Crkveno pučko pjevanje Slavonije, Srijema i Baranje nalazi se na Listi zaštićenih nematerijalnih kulturnih dobara Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske.
Korizmeni program ''O, Isuse daj mi suze'', baziran na istoimenom studijskom albumu Ansambla LADO, nagrađen je 2013. Porinom za najbolji album duhovne glazbe. Osim navedene umjetničke i kulturne vrijednosti, duhovna dimenzija ovog programa dovoljan je motiv publici da se pridruži ovom jedinstvenom koncertnom doživljaju, uvodu u raznolike programe koje Ansambl LADO sprema u ovog godini.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: Teška nesreća u Zagorju! Dvije osobe odvezene u OB Zabok, cesta zatvorena
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati i ugledni zagorski svećenik!
Izgorjela obiteljska kuća u Budinščini. Policija objavila uzrok požara
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
Donosimo popis svih mjesta u Zagorju u kojima sutra neće biti struje od 9 do 15 sati
Opoziv namirnice: Ne konzumirajte ovaj proizvod, vratite ga u trgovinu
Nova staza za pacijente OB Zabok spremna i sigurna za upotrebu
Krenuo je 5. izbor za Najljepši advent – natječu se i dva zagorska grada i dvije općine
Majka godinama zlostavljala djecu, zastrašivala ih da će završiti u domovima
FOTOGALERIJA: Božićna priredba učenika OŠ Marija Bistrica
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
