Kroz radionice izrađivali koplja i predmete po uzoru na najstariji nakit pronađen na Hušnjakovu
U Muzeju krapinskih neandertalaca održani Europski dani erheologije
U nedjelju, 19. lipnja, u sklopu programa Europskih dana arheologije, oko 630 posjetitelja obišlo je stalni postav Muzeja krapinskih neandertalaca koji je organizirao besplatno događanje pod nazivom „Dobrodošli u kameno doba!“.
Svaki puni sat, od 15 do 20 sati, posjetitelji su obilazili stalni muzejski postav uz besplatna stručna vodstva, a brojne obitelji s djecom uključile su se i u kreativnu radionicu u kojoj su se izrađivali predmeti vezani uz život ljudi u kamenom dobu – koplja, prapovijesne torbice i ukrasi po uzoru na najstariji nakit na svijetu koji je pronađen upravo na Hušnjakovu.
Djeca su imala priliku poput pravih arheologa iskopavati kostur kromanjonca, istražila su kamene alatke neandertalaca i koristila oruđe od stijene kakvu je krapinski pračovjek koristio pri izradi svoga oruđa.
Ovo je već drugi puta kako se krapinski muzej uključio Europske dane arheologije koji se organiziraju u Francuskoj od 2010. godine, a od 2019. se manifestacija širi i na druge europske zemlje. Glavni organizatori su Ministarstvo kulture Republike Francuske (Ministère de la culture) i Francuskog nacionalnog instituta za preventivna istraživanja Inrap (Institut national de recherches archéologiques préventives) uz niz partnerskih institucija diljem cijele Europe s ciljem približavanja arheologije široj javnosti. Glavni organizator za Hrvatsku je Arheološki muzej u Zagrebu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
Preminuo popularni hrvatski glazbenik i skladatelj: 'Ostavio je trajan i prepoznatljiv trag'
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Zagrebački nadbiskup otkrio što misli o moliteljima na trgu
Stigli najnoviji rezultati ponovnog mjerenja kvalitete zraka u Zaboku, Mokricama i Velikom Trgovišću
Paketi vam kasne ili nisu dostavljeni? Iz Hrvatske pošte oglasili se po tom pitanju
Dođite na koncert u Klanjec! Čeka vas bogati glazbeni program
Tradicionalni predbožićni koncert Vitomira Ivanjeka i gostiju
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
