Još dva koncerta 30. Festivala Orgulje Heferer
Jubilarni 30. Festival Orgulje Heferer bliži se kraju, a organizatori najavljuju pretposljednja dva koncerta koja će se održati u Zagorju; u Krapinskim Toplicama i Gornjoj Stubici.
U subotu, 14. prosinca 2024. godine u 19 sati održat će se koncert u župnoj crkvi Presvetog trojstva u Krapinskim Toplicama. Na koncertu će nastupiti kontratenor Marin Vitas te Marko Đurakić na orguljama.
Dan kasnije, u nedjelju, 15. prosinca 2024. u 18 sati, koncert će se održati u župnoj crkvi Sv. Jurja mučenika u Gornjoj Stubici. Nastupit će zbor „Vokalisti sv. Jurja" pod vodstvom Ivice Kontenta, a na orguljama će svirat Juraj Ivanić. Ovaj koncert financiran je sredstvima Općine Gornja Stubica.
Ulaz na oba koncerta je slobodan, stoga dođite i uživajte u glazbi!, poručuju organizatori.
Festival Orgulje Heferer nacionalni je festival na kojem mladi, ali i afirmirani hrvatski i inozemni orguljaši, uz svoje kolege vokalne ï instrumentalne soliste, predstavljaju orguljsku baštinu Hrvatske. Koncerti se održavaju diljem Hrvatske u sakralnim objektima i reprezentativnim prostorima koji posjeduju orgulje koje je izradila, restaurirala ili održava Umjetnička radionica Heferer. Održavanje koncerata na obnovljenim, iznimno vrijednim, povijesnim instrumentima doprinosi njihovoj revitalizaciji te time i očuvanju kulturne baštine. Važno je naglasiti kako je ulaz na koncerte slobodan, čime se kulturni sadržaj što ga Festival promovira čini izravno dostupnim svim zainteresiranim posjetiteljima. Također, mnoga mjesta u kojima se koncerti održavaju nemaju razvijeni koncertni i glazbeni život, stoga su koncerti Festivala Heferer jedan od rijetkih (ali važnih!) doprinosa razvoju glazbene kulture tih lokaliteta.
30. Festival Orgulje Heferer sufinanciran je od strane Ministarstva kulture i medija RH, Grada Zagreba i od strane regionalnih i lokalnih jedinica vlasti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stiže novo zahlađenje: Snijeg moguć i u nizinama, temperature ispod nule
Pohanje bez jaja i brašna: smjesa od 2 sastojka zbog koje meso ostaje sočno, a korica savršeno hrskava
Teška prometna nesreća u Bedekovčini: Ozlijeđene tri osobe
UŽASNA NESREĆA: Ograda probila BMW: 'Sve sam vidio. Prvo je udario Škodu...'
[FOTOGALERIJA] Prekrasan dan u Zaboku: Svečano otvoren Park Milana Prpića
Novac im pada s neba: U travnju će se ova dva znaka obogatiti, dok će ostali samo zavidjeti!
Stiže novi šok na benzinskim crpkama: Evo kolike će biti cijene goriva od utorka!
Maleni Vito iz Mača ide na novu tešku operaciju: Evo kako možete pomoći!
Zagorski profesor Ivan uhvatio bika za rogove i otkrio planove za svoj OPG: 'Cilj mi je imati...'
Nove pobjede za Bedex i Toplice 2
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
