POZNATI ODVJETNIK O DARUVARSKOM UBOJSTVU: 'Neoprostivo. Netko bi trebao dati ostavku'
Strašan i nezapamćeni zločin u ponedjeljak je potresao Daruvar i cijelu državu.
Ubojica Krešimir Pahoki (51) ušao je u Domu za starije i nemoćne osobe u Mažuranićevoj ulici i počeo pucati. Na i mjestu je poginulo pet osoba, a više ih je ozlijeđeno. U bolnici je naknadno ubijena još jedna osoba. Život su izgubili njegovatelj i pet starica, među kojima je bila i majka ubojice.
Policija od ranije poznaje ubojicu. Protiv njega su postupali tri puta, a u lipnju je uz upotrebu oružja prijetio svom poznaniku. Odvjetnik Branko Šerić za Danas.hr komentirao je stravičan slučaj.
Smatra da je policija napravila grešku jer mu ranije nisu oduzeli oružje.
"To je ogroman kiks sustava, policije. To je neoprostivo. Netko bi trebao postati svjestan propusta i podnijeti ostavku. Ako imaju podatke, a imaju ih jer su poslali priopćenje da je nekome prijetio oružjem, a nisu mu oduzeli oružje, izvršili pretres kuće i prostora koje koristi da se ono pronađe, a nisam čuo da su to napravili, onda je to ogroman i neoprostiv propust. Netko bi za to trebao snositi odgovornost", govori Šerić.
"Sama činjenica da su kazali da su formirali komisiju kako bi se provjerilo je li bilo propusta, to je kao da nakon brodoloma zakrpaš rupicu na brodu, a potonulo je pola pramčanog trupa", slikovito objašnjava odvjetnik.
Ističe da u određivanju kazne postoji nekoliko faktora.
"Kazna ovisi o nekoliko ključnih stvari. Ovisi o ubrojivosti, a ako se radi o ubrojivosti, onda i o stupnju ubrojivosti. Ovisi o procjeni radi li se o običnom ili teškom ubojstvu. Moje mišljenje je da se radi o teškom ubojstvu jer je riječ o osobama osjetljive dobi. Za svako ubojstvu u tom slučaju najmanja kazna je deset godina zatvora, najviša dugotrajni zatvor. Ovdje imamo šesterostruko ubojstvo, dakle radi se o masovnom ubojstvu", pojašnjava Šerić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Užasna tragedija: U teškoj prometnoj nesreći preminuo mladi hrvatski sportaš (22)
STRAŠNO: Rastrojeni muškarac trčao i vikao po cesti, preminuo je u bolnici
Stigla dojava o bombi u Zagrebu, policija na terenu
20 godina od mature proletjelo u hipu
Gradonačelnik Oroslavja Viktor Šimunić poručio: 'Narod nije ni slijep ni glup, vide što se događa'
Imaju najveće izglede za dugovječnost: Pet horoskopskih znakova koji najdulje žive
Ulaze u desetljeće uspjeha: Ova 3 znaka ulaze u razdoblje od 9 godina čistog blagostanja
Zagorski bregi ponovno okupili sportaše, rekreativce i obitelji: Gotovo 600 sudionika sudjelovalo na Maloj Erpenji Trekk
HEP javlja: Na ovim adresama u Zagorju sutra neće biti struje
[FOTO] Devet ekipa, puni teren i uspomena koja ne blijedi: Održan Memorijalni turnir Igor Bradač
Što vaš dom radi svaki dan, a vi to rijetko primjećujete
Opsjedaju vrtove, voćnjake, balkone, prozore i fasade: Stigla je sezona smrdljivih martina, evo kako ih se riješiti
Ne propustite prvo izdanje sajma zdravo! Rijeka
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
