POŽAR U ZAGORJU: Policija objavila detalje
Foto: Ilustracija/Nije u vezi s navedenim događajem
Policijska uprava krapinsko - zagorska izvijestila je o požaru koji se jučer dogodio u Orešju Humskom kod Huma na Sutli, a kojeg su ugaslili vatrogasci DVD-a Druškovec.
"Jučer, 4. lipnja, oko 12,30 sati u mjestu Orešje Humsko na neutvrđen način došlo je do požara suhe trave i niskog raslinja na poljoprivrednom zemljištu. Nema ozlijeđenih osoba, nema štete i požar su ugasili pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Druškovec.", izvijestila je policija.
Također, objavili su upozorenje građanima.
"S ciljem prevencije ovakvih i sličnih događaja, upozoravamo građane koji spaljuju korov, suho raslinje, granje i slično, da svako nekontrolirano loženje vatre na otvorenom prostoru može prouzročiti požar.
Takvi se požari zbog nedovoljne pozornosti mogu proširiti na šume, stambene i gospodarske objekte te ugroziti ljudske živote. Osim direktne materijalne štete prouzročene požarom, gašenje požara iziskuje angažiranje dodatnih ljudskih i materijalno-tehničkih sredstava, stoga je nužno upozoriti na odgovorno ponašanje.
Skrećemo pozornost građanima da su prilikom paljenja dužni poduzeti potrebne mjere opreza:
- spaljivanja obavljati samo danju i za mirna vremena,
- prije početka loženja vatre o tome obavijestiti nadležnu vatrogasnu postrojbu,
- oko mjesta na kojem će ložiti vatru očistiti travu i dugi zapaljivi materijal,
- osigurati vodu i druga priručna sredstva za gašenje,
- ne napuštati mjesto loženja dok se vatra nije u potpunosti ugasila.
-U slučaju nekontroliranog širenja vatre potrebno je odmah o tome obavijestiti vatrogasce i druge žurne službe.", savjetuje policija.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Naši djedovi ovu su naviku imali cijeli život. Danas je preporučuju i stručnjaci
Umro je legendarni hrvatski glumac: Po jednoj ulozi zauvijek će ostati zapamćen
Potres zatresao Hrvatsku: Zabilježeno podrhtavanje tla, oglasila se Seizmološka služba
Još jedna nesreća u Zagorju vozača električnog romobila. Helikopterom prebačen u bolnicu
Novo uhićenje u Zagorju. Policija objavila detalje
Ova tri horoskopska znaka ovog bi se ljeta mogla zaručiti
''Aleks i Bara – kako je sve počelo'' oduševili Radoboj
Šef DHMZ-a otkrio zašto se u Zagorju češće od prosjeka pojavljuje tuča i kada nam prijeti novi toplinski val
Turnir u Mariji Bistrici Nevenu Bertoviću
Oprez: Povlačenje proizvoda zbog povećanog sadržaja olova
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
