POLICIJA UHITILA LOVCA: Iz auta oružjem prijetio drugom vozaču
Policija je izvijestila o slučaju koji se dogodio u Kralovcu, a u kojem je jedan lovac, kao vozač osobnog automobila, iz auta prijetio drugom vozaču s kojim se susreo u prometu.
Evo što je sve navela policija:
"Policijski službenici Policijske postaje Karlovac s ispostavom Vojnić proveli su kriminalističko istraživanje nad 70-godišnjakom zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela Prijetnja i Nedozvoljeno posjedovanje, izrada i nabavljanje oružja i eksplozivnih tvari.
Dovršenim kriminalističkim istraživanjem muškarca se sumnjiči da je 2. prosinca, dok se kretao svojim osobnim automobilom karlovačkih registarskih oznaka kroz Karlovac, te u blizini raskrižja Prilaz V. Holjevca s Ulicom Kralja Tomislava, zaustavio svoje vozilo u prometnoj traci namijenjenoj za skretanje u lijevo, a za koje vrijeme se paralelno s njim, odnosno s njegove lijeve strane u središnjoj prometnoj traci nalazilo zaustavljeno osobno vozilo karlovačkih registarskih oznaka u kojem su se nalazila dvojica muškaraca, starosti 44 i 35 godina. U tom trenutku je 70-godišnjak izvadio pištolj i kroz zatvoreni prozor prijetio muškarcima te usmjerio cijev pištolja prema njima. Nakon toga je naglo skrenuo iz lijeve prometne trake u središnju prometnu traku ispred navedenog vozila te nastavio vožnju.
Jučer je temeljem Naloga Županijskog suda u Karlovcu provedena pretraga doma i osobnog vozila 70-godišnjaka kojom prilikom je policijskim službenicima izručio automatsku pušku s pripadajućim spremnikom i 26 komada streljiva, a čije posjedovanje, nabava i prodaja je građanima zabranjena. U vozilu je pronađen pištolj s kojim je prijetio, a kojeg je legalno posjedovao, te je oduzet. Iako je muškarac legalno posjedovao pištolj, kao vlasnik oružja nije ga koristio odnosno prenosio u skladu s propisima o lovstvu.
Zbog sumnje da je osumnjičenik počinio navedena kaznena djela, Općinskom državnom odvjetništvu u Karlovcu proslijeđeno je Posebno izvješće kao nadopuna kaznene prijave te je predan pritvorskom nadzorniku PU karlovačke. Također protiv 70-godišnjaka bit će podnijet optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana", priopćili su iz policije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U OB Zabok stiglo 11 novih liječnika specijalista, od toga četiri vrsna kirurga
Jedna čaša dnevno čini čuda: Čisti crijeva kao usisavač, a košta 1 euro
ODLIČNA VIJEST: Zagorci dobivaju mobilnu ambulantu
Evo što čeka umirovljenike od 1. siječnja: Mnogi će osjetiti blagodati novog zakona
Obišli smo Josipu, mamu tisućite bebe rođene u OB Zabok: "Porod je bio neočekivano brzinski"
Srednja škola Bedekovčina slavi 70 godina: Pogledajte kako je izgledala proslava
Kreće 3,6 milijuna eura vrijedna dogradnja i rekonstrukcija OŠ Ante Kovačića Zlatar
Oprez! Povlači se popularna namirnica: 'Vratite je u trgovinu, dobit ćete novac'
Novi detalji užasa: Poginule dvije žene i muškarac, otkriveno iz koje su zemlje
Policija zaustavila Zagorca (64), a onda šok – nisu mogli vjerovati što su otkrili, odmah je uhićen!
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
Kako nastaju poučne staze? – Iza kulisa!
Blagdansko veselje počinje: Sveti Nikola stiže u Westgate
