JEL' TAJ BIO PRI SVIJESTI?! Policija ulovila vozača s nevjerojatnih 4,27 promila alkohola u krvi
Kazna je malo žešća
Policija je u subotu nedaleko Ludbrega ulovila alkoholnog rekordera. Naime, oko 14.50 sati u Sesvetama Ludbreškim, policijski službenici Policijske postaje Ludbreg zaustavili su vozača osobnog vozila kojim je upravljao vozač starosti 39 godina. Nadzorom je utvrđeno da osobnim vozilom upravlja pod utjecajem alkohola u koncentraciji od čak 4,27 g/kg.
Zbog sumnje da će nastaviti s činjenjem prekršaja, doveden je u Policijsku postaju Ludbreg i smješten u posebnu prostoriju za zadržavanje.
Za počinjeni prekršaj protiv vozača će se podnijeti Optužni prijedlog prekršajnom odjelu nadležnog općinskog suda na kojem mu prijeti izricanje novčane kazne do 20.000 kuna, kazna zatvora u trajanju do 60 dana, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije u trajanju do 3 mjeseca, a po pravomoćnosti odluke o prekršaju određivanje i 6 negativnih prekršajnih bodova i upućivanje vozača na izvanredni nadzorni zdravstveni pregled.
„Napominjemo da vozač postaje apsolutno nesposoban za sigurnu vožnju pri koncentracijama alkohola iznad 1.3 g/kg, a 4.0 g/kg je granica kod koje zbog intoksikacije alkoholom može doći do smrti uglavnom zbog kljenuti centra za disanje“, objašnjavaju iz PU varaždinske.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Pijani otac tjerao sina iz kuće i udarao ga šakama: 'Pi*ka ti materina, odseli se, kaj ti sad tu oćeš'
Zagorska bolnica poslala upozorenje građanima; "Prijavite policiji"
Novi detalji stravične nesreće: Vozač pretjecao kolonu, poginuo zajedno s djevojkom
Nemojte ga jesti: Povlači se popularni prehrambeni proizvod – riječ je o mjeri predostrožnosti
Punom brzinom se autom zabio u pekarnicu i srušio dio zida: 'Bio je pijan, nije mogao ni pričati'
Strašno: Mladiću (21) prijetio ubojstvom i prisiljavao ga da krade
Član DVD – a Regeneracija Zabok primio jedno od najviših vatrogasnih priznanja
FOTOGALERIJA: Sjajna klapska pjesma u Mariji Bistrici
Dan OŠ Franje Horvata Kiša obilježen svečanim programom i nagradama za najuspješnije učenike
Kad padne mrak, počinje čarolija: U Radoboju vas očekuje susret s tisućama noćnih leptira
FOTOGALERIJA: Jubilarna 30. Terezijana spektakularno predstavljena u Zagrebu
Noć noćnih leptira 2026.
Promjena za još bolju uslugu: Zagorski metalac pripaja se Petrolu
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
