Završena edukacija za zanimanje Proizvođač rakija i drugih domaćih pića
Danas, 21. svibnja 2012. godine, u Srednjoj školi Bedekovčina uručenjem Uvjerenja o osposobljavanju uspješno je završen još jedan obrazovni program za zanimanje proizvođača rakija i drugih domaćih aromatiziranih pića.
Danas, 21. svibnja 2012. godine, u Srednjoj školi Bedekovčina uručenjem Uvjerenja o osposobljavanju uspješno je završen još jedan obrazovni program za zanimanje proizvođača rakija i drugih domaćih aromatiziranih pića.
Program osposobljavanja i usavršavanja sufinancirala je te organizirala Krapinsko-zagorska županija u suradnji sa Zagorskom razvojnom agencijom, a samo osposobljavanje provodilo je Učilište za obrazovanje odraslih APIS iz Velike Gorice.
Edukaciju za proizvođača rakija i drugih domaćih aromatiziranih pića završio je dvadeset i jedan polaznik u trajanju od 120 nastavnih sati. Polaznici su ovim tečajem osposobljeni za stručno i sigurno obavljanje zadaća u pripremi potrebnih sirovina za proizvodnju, te za proizvodnju autohtonih i aromatiziranih pića po tradicionalnim recepturama uz primjenu suvremenih metoda zaštite i higijene na radu.
Anđelko Ferek-Jambrek, zamjenik župana za gospodarstvo, pohvalio je polaznike te im čestitao na uspješno položenom završnom ispitu. „Krapinsko-zagorska županija prepoznala je značaj provedbe edukacija zagorskih poljoprivrednih proizvođača kako bi se ovdašnji proizvođači prilagodili propisima i standardima Europske unije. Vrlo je bitna važnost udruživanja samih proizvođača kako bi oni mogli odolijevati svim zahtjevima strogog tržišta“, istaknuo je zamjenik župana Ferek-Jambrek.
Uručivanju uvjerenja polaznicima uz zamjenika župana Ferek-Jambreka prisustvovali su Snježana Murr Huljak, v.d. pročelnika Upravnog odjela za poljoprivredu KZŽ, Sanja Remeta Končevski, stručni suradnik u Zagorskoj razvojnoj agenciji te Dario Frangen, ravnatelj učilišta APIS.
Uvjerenje o osposobljenosti za proizvođača rakija i drugih domaćih aromatiziranih pića verificirano je od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa te se upisuje u radnu knjižicu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Kolar o otpadu u Poznanovcu: 'Svi su sve znali. I ja sam sve znao, ali nisam imao ovlasti ništa učiniti'
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Nebo nije zaboravilo njihovu dobrotu: Ova 3 znaka od 25. kolovoza čekaju sreća i obilje
Kraj teškim danima za 3 znaka: U rujnu ih čeka toliko sreće da će lebdjeti od radosti
Netko među nama je upravo dobio veliki iznos na lotu! Provjerite listiće
Srušio se zrakoplov u Hrvatskoj, sve žurne službe na terenu
UPALJENI GENERATORI, Salatko: 'Nevrijeme dolazi sa zapada'
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
